Arī nākamgad valsts turpinās dzīvot uz parāda

Komentāri

Jaunā budžeta deficīts ir plānots viena procenta apmērā no iekšzemes kopprodukta. Plānotie ieņēmumi ir 7,25 miljardi eiro, bet izdevumi 7,47 miljardi. Valsts naudas maks nākamgad kļūs biezāks. Ministrijām papildus piešķirti gandrīz 240 miljoni. Par prioritāti atzīta drošības stiprināšana. Tāpēc aizsardzības budžets palielināts par teju 38 miljoniem, bet Iekšlietu ministrijai papildus piešķirts 21 miljons eiro.

Savukārt Izglītības ministrijai un Veselības ministrijai finansējums palielināts par aptuveni 30 miljoniem katrai. Apmēram tikpat papildus saņēmusi arī Satiksmes ministrija autoceļiem un dotācijai pasažieru pārvadājumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai apstiprinātu jauno budžetu, valdībai šodien bija nepieciešama vien aptuveni pusstunda. Virkne ministru pauda gandarījumu par panākto rezultātu.

Tomēr, piemēram, kultūras ministre un iekšlietu ministrs publiski neslēpa, ka papildu saņemtais finansējums ir nepietiekams.

Lai raksturotu budžetu vārdus grūti bija atrast izglītības ministrei, kurai uzdots triecientempā sagatavot skolotāju algu reformu, jo tikai tādā gadījumā pedagogi nākamgad var cerēt uz lielāku algu.

Budžetu valdība pieņēma klāt neesot finanšu ministram Jānim Reiram, jo viņš šodien bija komandējumā Briselē.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl