Ar atjaunotajiem dīzeļvilcieniem pasažieri varēs braukt no novembra

Komentāri
Ar atjaunotajiem dīzeļvilcieniem pasažieri varēs braukt no novembra
Foto: LETA

Visus sešus atjaunotos dīzeļvilcienu sastāvus plānots nodot lietošanai Pasažieru vilcienam līdz novembra beigām.

Tā pirmdien apgalvoja projekta īstenotāji no pilnsabiedrības DMU vilcieni, kurā ietilpst Rīgas vagonbūves rūpnīca, Daugavpils lokomotīvju rūpnīca un akciju sabiedrība Zasulauks. Dažādu iemeslu dēļ jauno vilcienu atjaunošana bija aizkavējusies. Pirmdien vilcienu atjaunotāji iepazīstināja ar vagonu montāžas procesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Kad ir sertificēts pirmais vilciens, ir iespēja nodot visus pārējos. Mēs plānojam tā, ka līdz novembra vidum pirmais ir sertificēts, un mēs nododam pirmos četrus vilcienus. Piekto un sesto vilcienu ir plānots līdz novembra beigām nodot pasūtītājam. Montāžas procesā atrodas visi vilcieni. Tā kā mēs paši no savas puses riskus neredzam. Es ceru, ka tādi arī neparādīsies, un līdz novembra beigām visi būs nodoti un Eiropas naudai tāda apdraudējuma nav,” teic RVR valdes priekšsēdētājs Gatis Kamarūts.

Projekta izmaksas ir 22 miljoni eiro, no tiem 13 ir Eiropas fondu līdzekļi. Iepriekš tika paustas bažas, ka Latvija var zaudēt Eiropas naudu projekta īstenotāju kavēšanās dēļ. Tomēr, ja vilcieni ekspluatācijā tiks nodoti līdz novembra beigām – kā solīts pašlaik, tad šāda riska vairs nebūtu, norādīja Pasažieru vilciena pārstāvji.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl