42 komentāri

Jau no aprīļa bankām būs jāsāk ziņot Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par aizdomīgiem iedzīvotāju darījumiem. Izmaiņu mērķis – mazināt ēnu ekonomiku. Otrdien, 22. martā,  valdība plāno pieņemt noteikumus, kas regulēs šo procesu.

Paredzēts, ka bankas un maksājumu pakalpojumu sniedzēji varēs ziņot dienestam par aizdomīgajiem darījumiem, aizpildot noteikta parauga veidlapu un elektroniski to šifrētā veidā nosūtot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdzīgi patlaban informācija jau tiek sniegta Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam.

Par aizdomīgu var tikt uzskatīts, piemēram, klientam neraksturīgi liels darījuma apjoms; ienākošie darījumi, kas veido daudzas mazas summas, kamēr izejošie ir par lielām summām; tāpat arī nekustamā īpašuma iegāde par acīmredzami neatbilstošu cenu un vairāki citi darījumi.

Šāda informācija esot nepieciešama, lai atklātu un novērstu likumpārkāpumus, kuru rezultātā samazinās budžetā iemaksājamā nodokļa apmērs vai tiek izkrāpts nodoklis, vai arī tiek slēpti patiesie ienākumi.

Video

TOP komentāri

 • Taupīgais
 • Jožiks
  +18 +18 0

  Jožiks

  Vispār tas ir privātuma aizskārums..okšķerēt pa citas personas kontu un nodot citur viņa konta informāciju, kam viņš nav devis piekrišanu!!! Tiem krropļiem VIDam nav kauna itin nemaz!
 • liga
  +18 +18 0

  liga

  Ha-ha-ha!Paši lai tiek ar sevi kārtībā!Aizdomīgi darījumi ir tur,kur apgrozās liela nauda,jo apetīte rodas ēdot!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl