Apmēram 200 000 strādājošo lielu daļu algas saņem aploksnē, – secinājis VID

0 Komentāru

Aptuveni 200 000 strādājošo lielu daļu – no 20% līdz pat 70% – algas saņem aploksnē, tā apjomīgā pētījumā secinājis Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Salīdzinot uzņēmumu deklarācijās uzrādītās algas ar tām, kādas būtu jāsaņem vidēji nozarē, aplēses liecina, ka pagājušā gadā vispārējā nodokļu maksāšanas režīmā aplokšņu algās izmaksāti aptuveni 940 miljoni eiro, kas ir vairāk nekā piektā daļa no visām algām.

Gada laikā gan šis īpatsvars ir pavisam nedaudz mazinājies. Lielākais aplokšņu algu īpatsvars bijis tirdzniecības un būvniecības nozarēs, bet mikrouzņēmumu nodokļa režīmā rekordists ir programmēšanas nozare. Lielākā daļa aplokšņu algu saņēmēju ir strādājošie ar jau tāpat zemiem ienākumiem, tā norāda VID.

Natālija Fiļipoviča
VID pārstāve

Viņu profils ir tāds diezgan drūms un skumīgs, jo pārsvarā tie ir cilvēki, kas tuvojas pensiju vecumam. Tie ir cilvēki, kas strādā mazkvalificētu darbu. Diemžēl viņi arī tradicionāli diskriminēti darba tirgū un ir spiesti pieņemt tos noteikumus, kas arī pastāv, ko uzspiež darba devējs, kas tik tiešām ir nožēlojami.

Savukārt budžetam garām aiziet vairāk nekā 600 miljoni eiro sociālo iemaksu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa.

0 Komentāru