Apkures tarifs šogad būs par 2% mazāks

Pievienot komentāru
Apkures tarifs šogad būs par 2% mazāks
Foto: My Lil' Rotten /Flickr

Jauno apkures sezonu Latvija sagaidīs ar zemākiem siltuma tarifiem. Galvenais iemesls tam ir siltuma izejvielu – gāzes un šķeldas cenas samazināšanas. Eksperti uzskata, ka salīdzinoši zems tarifs saglabāsies visu ziemu. Tarifs par siltumapgādi šogad ir par aptuveni 2% lētāks nekā pagājušajā gadā, TV3 Ziņām pauda uzņēmuma “Rīgas siltums” pārstāve Linda Rence.

Gada laikā ir sarucis apkures parādnieku skaits, un tas tiek skaidrots ar pērnā gada silto ziemu un līdz ar to – arī mazajiem rēķiniem par siltumapgādi.

Apkures tarifi kritīs, elektrības – augs

Portāls Skaties.lv jau ziņoja – tendences rāda, ka apkures tarifiem ir tendence mazināties, savukārt elektrības cenas kāpums gaidāms aptuveni 30% apmērā. Jau iepriekš LNT raidījumā “900 sekundes” Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes loceklis (SPRKP) Rolands Irklis pauda, ka pašlaik vērojama gan naftas cenas, gan eiro un ASV dolāra attiecības stabilitāte, kas liecina, ka arī apkures tarifi šogad būs stabili. Tarifi, kas ir piesaistīti dabasgāzes cenai, nav regulatora ietekmējami. Savukārt ar šķeldas cenu saistītie tarifi ir prognozējami, un šogad kāpums nav gaidāms.