Komentāri
Apdrošinātāji 2014. gadu sauc par šķidruma noplūdes gadu
(Foto: LETA)

2014.gadu var dēvēt par šķidruma noplūdes un kailsala gadu, secina apdrošināšanas sabiedrība BTA Insurance Company SE (BTA), apkopojot būtiskākās tendences un notikumus apdrošināšanas nozarē.

Vērtējot 2014.gadu apdrošināšanas nozarē, BTA izveidojusi apdrošināšanas nozares būtiskāko tendenču un notikumu topu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmajā vietā ir īpašuma apdrošināšana un šķidruma noplūdes gads. Ja 2013.gadā topa notikums apdrošināšanā un izteikta tendence īpašuma apdrošināšanas segmentā bija ievērojamais ugunsgrēku skaita pieaugums, kas skāra daudzu klientu apdrošinātos īpašumus, tostarp arī valstiski nozīmīgas ēkas, tad šogad līdera pozīcijas topā, ņemot vērā pieteikto apdrošināšanas atlīdzību lietu skaita pieaugumu, ieņem šķidruma noplūdes rezultātā radītie bojājumi klientu īpašumiem.

Analizējot informāciju par BTA klientu privātīpašumiem nodarītajiem bojājumiem, BTA secina, ka ugunsgrēka radīto bojājumu skaits šogad nav būtiski audzis, savukārt ievērojami – par 48% – audzis gadījumu skaits, kad īpašumam bojājumi radušies šķidruma noplūdes rezultātā, piemēram, dzīvokli appludinājuši kaimiņi, plīsušas caurules.

Vidēji katrs otrais BTA pieteiktais privātīpašuma apdrošināšanas gadījums ir par šķidruma noplūdes rezultātā radītiem bojājumiem privātīpašumam. Par šādu gadījumu skaita pieaugumu liecina arī vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas statistika – arī šajā apdrošināšanas veidā BTA šogad visbiežāk izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzības par gadījumiem, kad nejauši appludināti apakšējo stāvu kaimiņu dzīvokļi.

Topa otrajā vietā BTA ierindo kailsala radītos zaudējumus zemniekiem. Zemkopības ministrijas aprēķini liecināja, ka gandrīz visā Latvijas teritorijā bija izsaluši līdz 80% ziemāju sējumu, atsevišķos reģionos izsaluši pat 98% ziemāju sējumu. Aptuveni 80% ziemāju sējumu, ko bija apdrošinājusi BTA, atradās teritorijā, kur šogad bija ļoti neliela sniega sega, tādējādi ziemāji izsala. Kopumā BTA apdrošināšanas atlīdzībās par ziemas kailsala nodarītajiem zaudējumiem zemniekiem, kuri bija apdrošinājuši sējumus, izmaksāja 170 000 eiro. Šī gada kailsals daudziem pierādīja, ka daba kļūst aizvien neprognozējamāka un nevar cerēt uz kompensāciju izmaksu no Eiropas Komisijas, tādējādi jau šī gada rudenī būtiski pieauga interese par ziemāju sējumu apdrošināšanu, proti, šī gada rudenī BTA apdrošinājusi piecas reizes lielāku ziemāju sējumu platību nekā 2013.gada rudenī.

Trešajā vietā nozīmīgāko notikumu topā BTA ierindo OCTA nozarē vērojamos uzlabojumus. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī 2014.gadā OCTA nozare turpina strādāt ar zaudējumiem, tomēr ir vērojami uzlabojumi. Šī gada deviņu mēnešu statistika liecina, ka OCTA tirgus negatīvais tehniskais rezultāts ir samazinājies vairāk nekā uz pusi, proti, ja 2013.gada deviņos mēnešos kopējie zaudējumi OCTA nozarē bija 6,2 miljoni eiro, tad šī gada deviņos mēnešos – 2,8 miljoni eiro. Zaudējumu samazinājumu lielā mērā noteica tas, ka nopelnīto parakstīto prēmiju pieaugums ir lielāks par apdrošināšanas atlīdzību pieaugumu. Tomēr OCTA nozares izaugsmes tempus negatīvi ietekmē saspringtā apdrošinātāju cīņa par klientu piesaisti OCTA segmentā un cenu dempings. Raugoties uz nākotnes perspektīvām, apdrošināšanas jomas speciālisti ir piesardzīgi, jo OCTA nozares zaudējumi nākamgad varētu pieaugt saistībā ar nemateriālo zaudējumu atlīdzību pieaugumu.

Topa ceturtajā vietā BTA ierindo apdrošināšanas tirgus izaugsmi. Saskaņā ar Latvijas Apdrošinātāju asociācijas informāciju šī gada deviņos mēnešos Latvijas apdrošināšanas tirgus audzis par 7%. Neraugoties uz sīvo konkurenci Latvijas apdrošināšanas tirgū, apdrošināšanas sabiedrības turpina strādāt ar peļņu. Lai saglabātu peļņu, arvien vairāk apdrošinātāji spiesti domāt par savu darbības izdevumu samazināšanu. Pateicoties administratīvo procesu pilnveidošanai un racionālai resursu izmantošanai, BTA izaugsme ir virs Latvijas apdrošināšanas tirgus pieauguma, proti, BTA deviņos mēnešos parakstījusi bruto apdrošināšanas prēmijas 133,1 miljona eiro apmērā, kas ir par 8,4% vairāk nekā pērn deviņos mēnešos.

Topa piektajā vietā BTA ierindo izstrādāto jauno apdrošināšanas pakalpojumu velobraucējiem – BTA Velopolisi. Tā ietver trīs velobraucējiem būtiskākos apdrošināšanas aizsardzības veidus – velobraucēja nelaimes gadījumu apdrošināšanu, velosipēda kā īpašuma apdrošināšanu un velobraucēja vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl