Amerikas Tirdzniecības palāta: Vēl ir daudz darāmā Latvijas finanšu sektora reputācijas atjaunošanā

0 Komentāru
Amerikas Tirdzniecības palāta: Vēl ir daudz darāmā Latvijas finanšu sektora reputācijas atjaunošanā
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Lai gan paveikts liels darbs, lai atjaunotu Latvijas finanšu sektora reputāciju, tomēr vēl atlicis daudz darāmā, lai atbalstītu šo nozari, tostarp attīstot kapitāla tirgu un ieviešot jaunas tehnoloģijas. Tā pēc tikšanās ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāju Santu Purgaili secinājuši Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā (ATPL) biedri, aģentūru LETA informēja ATPL pārstāve Ieva Melngaile.

Kā uzsver ATPL, starp galvenajiem FKTK uzdevumiem ir stiprināt komunikāciju gan starptautiskā, gan vietējā līmenī, lai mazinātu stingrā regulējuma ietekmi uz investoriem, kuri vēlas ieguldīt Latvijā.

Tikšanās laikā, kas tika rīkota, lai pārrunātu Latvijas finanšu sektora aktualitātes, Purgaile norādīja, ka lielākās izmaiņas finanšu sektorā ir atjaunota Latvijas finanšu sektora reputācija, ieviesti jauni principi, stabilitāte un līdzsvarota attīstība. Tomēr joprojām ir daudz darāmā, lai ieviestu atbilstības kultūru. Kā norādījusi FKTK vadītāja, darbības turpmākie virzieni ietver sadarbības un komunikācijas uzlabošanu starp dažādām institūcijām, labāku sadarbību un informācijas apmaiņu starp uzraudzības iestādēm Eiropas Savienībā un “Moneyval” ieteikumu turpmāku ieviešanu Latvijā.

Purgaile skaidroja, ka bankām jāievēro tādi svarīgi kritēriji kā ilgtspēja, atbilstība normatīvajām prasībām, pārmaiņas mērķa tirgos, kā arī alternatīvu uzņēmējdarbības virzienu un pakalpojumu ieviešana.

ATPL biedri vēlējās noskaidrot, kā risināt problemātiskās situācijas starp bankām un korporatīvajiem klientiem, ko rada stingrākas prasības. “Lai nodrošinātu caurskatāmību, finanšu tirgus dalībniekiem vajadzētu ieviest jaunu atbilstības kultūru, saziņā ar klientiem izmantojot principu “konsultē vispirms,” sacīja Purgaile.

Pēc Purgailes teiktā, ģeogrāfiski un ģeopolitiski Latvija ir starp pirmajām valstīm, kas veikusi radikālas izmaiņas savā finanšu sektorā, kas nākotnē var kalpot par valsts konkurences priekšrocību. “Kad citām valstīm būs jārisina iepriekšminētās izmaiņas, mēs tās jau būsim ieviesuši. Tā drīz būs jaunā realitāte visā Eiropā,” sacīja FKTK vadītāja.

ATPL valdes priekšsēdētāja un prezidente Ingrīda Kariņa-Bērziņa akcentēja, ka viņas vadītā organizācija pauž stingru atbalstu Latvijas centieniem cīnīties pret finanšu noziegumiem. Tomēr jaunā tiesiskā regulējuma piemērošana nelabvēlīgi ietekmē likumīgu uzņēmumu, investoru un ārvalstu darba ņēmēju iespējas piekļūt banku pakalpojumiem. “Amerikāņu investoru un talantu piesaistīšana ir ATPL galvenā misija. Tādēļ mēs priecājamies, ka jaunā FKTK vadītāja ir gatava iesaistīties atklātā un konstruktīvā dialogā ar investoriem par iespējamiem risinājumiem,” sacīja Bērziņa.

0 Komentāru