“Altum” vadītājs: Nevaram runāt par milzu krīzi, taču izaugsmes tempi šobrīd samazinās

2 komentāri

Lai arī šobrīd nevar runāt par milzīgu krīzi, taču izaugsmes tempi samazinās, – tā intervijā “900 sekundēm” apliecināja “Attīstības finanšu institūcijas” jeb “Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

“Altum” ir valsts kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām. Šobrīd tās rīcībām ir ap 200 miljoniem eiro – lielākā daļa nāk no Eiropas Savienības fondiem, bet daļu sedz arī valsts.

Kā apliecina “Altum” valdes priekšsēdētājs, tad no klientiem redzam, ka ekonomika bremzējas: “Daļa no tā ir dēļ šīs nestabilitātes, par ko bieži runā – breksits, tirdzniecības kari. Visi šie temati ir izrunāti, bet var redzēt, ka arī investori šīs nestabilitātes dēļ izvēlas izvietot naudu tur, kur ir drošāk, piemēram, tādās organizācijās kā “Altum”. Ko tas nozīmē ekonomikai? Tātad šāda ekonomiskā nestabilitāte rada vēl lielāku piesardzību finanšu tirgos, finanšu tirgi kļūst piesardzīgāki un mazliet uzmanīgāk arī skatās tās vietas, kur investēt. Tas atkal sabremzē ekonomiku. Mēs no finanšu puses varam teikt, ka tas, ko mēs redzam ekonomikā, pilnīgi atbilst tām gaidām, ka varbūt nevar runāt par kādu milzīgu krīzi, bet tas, ka izaugsmes tempi tieši šobrīd samazinās, tas ir fakts.”

2 komentāri