Komentāri
Aizvadīts skaļš pikets pret ideju paaugstināt nodokļa likmi mikrouzņēmējiem
FOTO: LETA

Pie Saeimas nama skaļā piketā pulcējās partijas Latvijas attīstībai biedri, kuri protestēja pret ideju paaugstināt nodokļa likmi mikrouzņēmējiem. Saeimā iepriekš pieņemtie likuma labojumi nosaka, ka nākamgad šis nodoklis pieaugs par trīs procentiem. Taču Ekonomikas ministrijā ir izstrādāti jauni priekšlikumi, kas paredz mikrouzņēmēju nodokļa likmi vēl trīs gadus atstāt 9 % līmenī.

Piketētāji kļuva aizvien skaļāki un pieprasīja garām ejošajiem Saeimas deputātiem atdot 9 % likmi mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem.

Partijas Latvijas attīstībai līderis Juris Pūce uzsvēra, ka paaugstinot šī nodokļa likmi būs daudzi bankroti un cilvēki paliks bez darba.

Saeimā jau pieņemtie labojumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā paredz, ka nākamgad likme no 9 % pieaugs līdz 11 %, līdz 2017. gadā tā sasniegs jau 15 %%. Pret šo ieceri kategoriski iebilst uzņēmēji un arī lielākā daļa sabiedrības, ko apliecina SKDS nule kā veiktā aptauja. 69,6 % ir pret  mikrouzņēmumu nodokļa likmes palielināšanu.

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl