airBaltic nav saņēmusi “superinvestora” Girmesa solītos miljonus

Komentāri

airBaltic tā arī nav saņēmusi solītos kopumā 132 miljonus, kas šogad nepieciešami maksājumiem par jaunajām Bombardier lidmašīnām.

Naudas nav, jo valdības atbalstītais Vācijas investors Ralfs Girmess vēl nav parakstījis līgumu, un, kamēr nav privātā investora ieguldījumu, arī valsts nevar aizdot 80 miljonus. Šobrīd pieaug bažas, ka darījums vispār var izgāzties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valdības atbalstītais nacionālas aviokompānijas airBaltic investors no Vācijas Ralfs Girmess jau vismaz mēnesi kavē parakstīt līgumu par 52 miljonu eiro investēšanu aviokompānijā.

Sākotnēji līguma parakstīšanu Satiksmes ministrija prognozēja decembra vidū, tad – janvārī, un tad līdz janvāra beigām. Nupat ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš pieļāva līguma parakstīšanu, visticamāk, nākamnedēļ, tātad februāra sākumā.

Tā kā nav līguma, nav arī naudas. No drošiem avotiem LNT zināms, ka tādēļ airBaltic bija spiesta ar Bombardier vienoties par avansa maksājumu atlikšanu. To netieši apliecina airBaltic pārstāvis, kurš nevarot atklāt, cik ilgi var gaidīt naudu, ņemot vērā, ka pirmajam gaisa kuģim Latvijā jābūt jau septembrī.

Kāpēc Girmess vēl neparaksta līgumu, iesaistītās puses neatklāj. Vēl novembrī Girmess apgalvoja, ka ar naudu viņam problēmu neesot.

Neoficiālās sarunās politiskajos kuluāros kā vienīgais iemesls tam, ka Girmess kavē līguma parakstīšanu, tiek minēts tieši tas, ka viņam naudas tomēr nav. Girmesam piederot 200 miljonu eiro aktīvi, bet tie pamatā esot mazāk likvīdi nekustamie īpašumi. Iepriekš esot bijusi iecerēta shēma darījumu finansēt, realizējot Krievijas Sukhoi lidmašīnu pārdošanu airBaltic. Šīs aizdomas pastiprina tas, ka darījuma pabeigšana sāka ievilkties pēc tam, kad valdība Saeimas spiediena dēļ liedza pirkt Sukhoj lidmašīnas. Tagad sākotnēji rožainais Girmesa darījums draud izgāzies, spriež investoru piesaistes sāgas dēļ amatu zaudējušais satiksmes ministrs.

Bijušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss uzskata: ja darījums ar Girmesu nobruks, no amata būtu jāatkāpjas airBaltic vadītājam Martinam Gausam, kurš kopā ar konsultāciju kompāniju Prudentia valdību steidzināja pieņemt lēmumu par Girmesu.

Ja darījums izgāzīsies, investora un naudas meklējumi airBaltic būs jāsāk faktiski no jauna.

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl