Komentāri
“Aerodium” pirmo franšīzi atver Buenosairesā; rindā gaida Ķīna un Slovēnija
()

Vēja tuneļu “Aerodium” attīstītāji atvēruši pirmo franšīzi, kas atrodas Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā, biznesa portālam “Nozare.lv” stāsta SIA “Aerodium” valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns.

Viņš norāda, ka šo franšīzi Buenosairesā pārvaldīs “Aerodium” Argentīnas partneri, bet uz vietas strādās vēja tuneļa instruktori no Latvijas. Vēja tunelim Argentīnā jāsāk darboties jau tuvākajā laikā.

Beitāns atzīmē, ka savā ziņā šis ir otrais “Aerodium” vēja tuneļa projekts Latīņamerikā. “Latīņamerikā cenšamies attīstīties vismaz divus gadus. Pirmais projekts bija Peru galvaspilsētā Limā, kur vēja tunelis darbojās vien ziemas sezonā. Taču atšķirībā no Limas Buenosairesas tunelis ir ilgtermiņa projekts,” stāsta Beitāns.

Viņš arī atklāj, ka patlaban kopumā “Aerodium” vēja tuneļiem ir septiņi iesākti franšīzes projekti, no kuriem trīs ir iecerēti Ķīnā un pa vienam Bahreinā, Dienvidkorejā, Slovēnijā un Ukrainā, kur pašreizējās kara situācijas dēļ nevar prognozēt vēja tuneļa franšīzes attīstību.

“Plānots, ka nākamgad Ķīnā no patlaban trīs esošajiem projektiem varētu startēt divi. Tāpat paredzam, ka nākamā gada pavasarī startēs projekts Slovēnijā,” atzīmē Beitāns.

Kopējās investīcijas Buenosairesas vēja tuneļa izveidē varētu sasniegt aptuveni pusmiljonu eiro, atklāj Beitāns, piebilstot, ka šo summu sedz franšīzes partneris.

“Bet vispār atkarībā no iekārtu veida un apjoma cena par vēja tuneļa izveidošanu var sasniegt līdz pat desmit miljoniem eiro. Mēs no savas puses piedāvājam iekārtas, kā arī palīdzam šo biznesu iedarbināt, uzturēt un pelnīt, par to saņemot noteiktu procentu apjomu,” skaidro Beitāns.

Tiesa, cik liela ir “Aerodium” daļa Argentīnas franšīzē, Beitāns neatklāj.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Aerodium” pērn apgrozīja 2,28 miljonus eiro, kas ir par 7% mazāk nekā 2012. gadā, kad apgrozījums bija 2,52 miljoni eiro. Tikmēr peļņa pērn sarukusi par 38,5% – no 96 408 eiro 2012. gadā līdz 59 276 eiro 2013. gadā.

SIA “Aerodium” dibināta 2003. gada 20.novembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 179 281 eiro. “Aerodium” īpašnieki ir Beitāns – 98,5% un Ingus Augstkalns – 1,5%.

Savukārt vēja tuneļa iekārtu ražotāja SIA “Aerodium Technologies” 2013.gadu noslēdza ar 1,77 miljonu eiro apgrozījumu un 152 608 eiro peļņu.

SIA “Aerodium Technologies” dibināta 2012. gada 23. augustā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2846 eiro. 85% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Iritai Kukojai, bet 15% – Uldim Baumanim, kurš ir arī uzņēmuma valdes loceklis. “Aerodium Technologies” valdes priekšsēdētājs ir Beitāns.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl