“ABLV Bank” iesniegusi pašlikvidācijas plāna projektu; plāno 100% apmērā apmierināt visas prasības

0 Komentāru
“ABLV Bank” iesniegusi pašlikvidācijas plāna projektu; plāno 100% apmērā apmierināt visas prasības
REUTERS/LETA

Pirmdien, 5. martā, “ABLV Bank”  ir iesniegusi Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) pašlikvidācijas plāna projektu, kas paredz apmierināt visas prasības, pavēstīja “ABLV Bank” sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Bunte.

“Likvidācijas pasākumu mērķis ir apmierināt visas klientu un kreditoru saistības pilnā – 100% apmērā,” pauda Bunte.

Plānots, ka aktīvu kvalitātes novērtējuma, izmaksu kārtības izstrādē un tām sekojošām pārbaudēm procesa laikā tiks piesaistīts arī vismaz viens neatkarīgs starptautiskais auditors.

Pašlikvidācijas plāna pasākumi paredz, ka likvidatoru komandas komitejas darbu uzraudzīs īpaši izveidota akcionāru pilnsapulces konsultatīvā komiteja. Tāpat visa informācija par likvidatoru pieņemtajiem lēmumiem regulāri tiks sniegta FKTK, kas turpinās bankas darbības uzraudzību.

Pašlikvidācijas plāns paredz vispirms nodrošināt ar noguldītāju garantiju fondu saistītās izmaksas, bet nākamā būtiskā saistību daļa ir fizisko personu un mazo un vidējo uzņēmumu noguldījumi.

Atbilstoši pašlikvidācijas plānam kreditoru saistības tiks segtas, veicot izmaksu vienu reizi ceturksnī, izmaksājot dotajā posmā pieejamos brīvos naudas līdzekļus, kas nav nepieciešami likvidācijas procesa turpināšanai. Plāna projekts paredz, ka pirmās izmaksas kreditoru prasījumu segšanai sāksies 2018.gada ceturtajā ceturksnī.

Pēc kreditoru pieteikšanās perioda beigām likvidatori sagatavos kreditoru sarakstu, nosakot norēķināšanās kārtību ar kreditoriem atbilstoši Kredītiestāžu likuma 191.-195.pantā noteiktajām prasībām, balstoties uz dokumentiem, kurus būs iesnieguši klienti. Saistības ar akcionāriem tiks segtas pēdējā izmaksu kārtā.

Iesnieguma projektu sagatavoja bankas akcionāru sapulces ievēlētie likvidatori. Likvidatoru komandā šobrīd strādā zvērināts advokāts un maksātnespējas administrators Elvijs Vēbers, nekustamā īpašuma un finanšu eksperts Andris Kovaļčuks, kā arī korporatīvo finanšu eksperts Arvīds Kostomārovs. Iesnieguma projektam pievienota informācija arī par ceturto likvidatora kandidātu, kuru vēl jāapstiprina akcionāru sapulcei.

FKTK Komunikācijas daļas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Līcīte aģentūrai LETA apstiprināja, ka pirmdien ir saņēmusi “ABLV Bank” iesnieguma projektu par pašlikvidāciju.

Ja nebūs nepieciešams pieprasīt papildu dokumentus, FKTK ne ilgāk kā 30 dienu laikā, proti, līdz šā gada 4.aprīlim izskatīs saņemto informāciju, tostarp pēdējo kredītiestādes pārskatu, kas atspoguļo bankas finanšu stāvokli un izvērtēs bankas spēju noteiktajā termiņā un pilnā apmērā izpildīt tās saistības pret kreditoriem.

Ja FKTK ieskatā bankas projekts par pašlikvidāciju būs akceptējams, FKTK iesniegs lēmuma projektu Eiropas Centrālajai bankai (ECB) par kredītiestādei izsniegtās licences anulēšanu. Pēc tam, kad ECB pieņems lēmumu par bankas licences anulēšanu, “ABLV Bank” varēs sākt pašlikvidācijas procesu, klāstīja Līcīte.

Jau vēstīts, ka banka “Citadele” sestdien, 3.martā, “ABLV Bank” klientiem sāka izmaksāt garantētās atlīdzības.

0 Komentāru