80 miljoni eiro – tik lielu summu jaunām vajadzībām ministrijas varēs dalīt nākamgad

2 komentāri

Nākamgad ministrijas dažādām jaunām vajadzībām varēs sadalīt papildu 80 miljonus eiro.

Māra Kučinska pārstāvētā “Zaļo un zemnieku savienība” uzskata, ka daļa naudas priekšvēlēšanu gadā jānovirza pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanai Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem. Tāpat prioritātei jābūt veselības aprūpei. Savukārt fiskālās disciplīnas sargi mudina valdību nevis tērēt, bet veidot rezervi nebaltām dienām un samazināt valsts parādu.

Pirmdien, 28. augustā, Ministru prezidents uzklausīja ministrus, kā viņiem veicies ar iekšējo resursu pārskatīšanu. Rezultāts esot pozitīvs, kas ļaus nākamgad palielināt tā dēvēto fiskālo telpu līdz 80 miljoniem – tā ir summa, kas tiks sadalīta dažādām prioritātēm, neskaitot veselības aprūpei jau rezervētos 200 miljonus un 25 miljonus, kas atvēlēti ceļiem.

Pārējās koalīcijas partijas vēl domā, kam miljoni visvairāk būtu vajadzīgi. Politiķi uzsver, ka mācījušies no iepriekšējām kļūdām, tāpēc nākamajā budžetā deputātu kvotu nebūs.

Valdības plāniem uzmanīgi līdzi seko arī fiskālas disciplīnas padome. Tā atgādina labi zināmo parunu, ka ragavas jātaisa ziemā, kas budžeta kontekstā nozīmē, ka ir jāmazina valsts parāds, jo ekonomika sāk uzkarst. Diemžēl politiķi par to esot piemirsuši. Lai būtu, ko pārdalīt, tiek apsvērta iespēja neveidot rezerves.

Jāatgādina, ka šobrīd Latvijas valsts parāds ir ap 40% iekšzemes kopprodukta (IKP), kamēr Igaunijā zem 10%. Līdz ar to, ekspertu ieskatā, Igaunija šobrīd ir daudz labāk sagatavojusies nākamajai  krīzei, kas, ņemot vērā ekonomikas cikliskumu, ir teju neizbēgama.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • s
  0 0 0

  s

  20 miljoni deputātu kvotu aizvietošanai, pāris miljonu prez.kancelejai prēmijām par veiksmigu prezidenta tikšanos ar arābu šeihiem un viņu viesiem,izcilām vietām dažādās ložās,tad vēl komandējumi uz eksotiskām zemēm pieredzes apmaiņai,vēl kāda jauna komisija un tml, un naudiņa būs cauri.80 miljoni jau nav liela summa, miljons Latgales zemniekiem gan būs liels robs, par zaudēto ražu nevarēs kompensēt, tikai par jau ieguldīto.
 • Velga Alondere
  0 0 0

  Velga Alondere

  Nav jau vairs ko izdomat,var redzet ka deputatiem nav ko darit

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl