36% Latvijas uzņēmumu plāno palielināt atalgojumu

Komentāri

Latvijā 36% darba devēju plāno šogad palielināt atalgojumu darbiniekiem, raidījumā 900 sekundes sacīja CV Online Latvia vadītājs Aivis Brodiņš.

Baltijas valstīs tika veikts plašs pētījums par to, kādi ir darba devēju plāni nākamajā gadā. Tā rezultāti liecina, ka darba devēju noskaņojums ir ”optimistiski piesardzīgs”, sacīja A. Brodiņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Proti, darba algas pieaugumu varētu sagaidīt darbinieki, kuri ir pieprasīti un efektīvi, turklāt vidēji tirgū gada laikā algu kāpums ir apmēram 5% apmērā. Ir arī tādas profesijas, kur atalgojuma pieaugums varētu sasniegt 10% un vairāk. Tas iespējams, piemēram, tiem darbiniekiem, kuru atalgojums tiek saistīts ar augoša uzņēmuma apgrozījumu.

Aktīvākās nozares, kur pastāv lielāka iespēja sagaidīt algas kāpumu, ir informācijas tehnoloģijas (IT), mazumtirdzniecība, finanses un apdrošināšana, inženiertehniskā nozare un drošības nozare.

Kopumā aptuveni 40% aptaujāto kompāniju Latvijā norādījuši, ka šogad plāno pieņemt darbā jaunus darbiniekus, savukārt apmēram 20% šogad varētu gan atbrīvot no darba vecos, gan pieņemt darbā jaunus darbiniekus. Tas liecina, ka šī uzņēmumu daļa pastiprināti domā par kompānijas efektivizēšanu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl