29% Latvijas gāzes akciju nopērk Marguerite Fund

Komentāri

Uzņēmuma Latvijas gāze sadalīšanas priekšvakarā par uzņēmuma 29% akciju īpašnieku kļūst investīciju fonds Marguerite Fund.

Fonds akcijas iegādājās no Vācijas energokompānijas Uniper Ruhrgas International, kas iepriekš zināma kā E.ON, kas vēl saglabās pirms 18 gadiem nopirktos 18,3% Latvijas Gāzes akciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tagad Latvijas gāzes kompānijas lielākie akcionāri ir Krievijas Gazprom ar 34%, tam ar 29% seko Marguerite Fund, Uniper Ruhrgas ar 18%, Itera Latvija ar 16%, bet mazākiem akcionāriem pieder 2,8% šī uzņēmuma akciju.

Ekonomikas ministre guvusi apliecinājumu, ka fonds vēlas būt ilgtermiņa sadarbības partneris, un tas gatavs arī investēt, piemēram, Inčukalna pazemes gāzes krātuves paplašināšanā. Pēc Latvijas gāzes sadalīšanas 2017. gadā Marguerite Fund interesē saglabāt daļas nodalītajā stratēģiskās infrastruktūras uzņēmumā.

Tādējādi vismaz par vienu nodalītā uzņēmuma akcionāru ir zināma skaidrība, un tā ir laba zīme, LNT Ziņām norādīja ekonomikas ministre, jo tas liecinot, ka gāzes tirgus ir interesants citiem investoriem. Marguerite Fund ir izveidots ar sešu vadošo Eiropas finanšu institūciju, to vidū Eiropas Investīciju bankas un Eiropas Komisijas atbalstu, lai veiktu ieguldījumus infrastruktūrā Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl