2019. gada valsts budžets beidzot iesniegts Saeimā

2 komentāri
2019. gada valsts budžets beidzot iesniegts Saeimā
DĀVIS ŪLANDS, F64

Piektdien, 8. martā, finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) Saeimā iesniedza 2019.gada budžetu. 

Tik vēlu ilgākā laika periodā Saeimā valsts budžets iesniegts pirmo reizi. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) solījusi darīt visu iespējamo, lai pēc iespējas raitāk šā gada valsts  budžets tiktu izskatīts parlamentā.

Budžeta portfeļa nešana no Finanšu ministrijas uz Saeimu ir tradīcija, kas tika aizsākta 1997.gadā. Šogad portfelis tika nests 21.reizi. Tradīciju ieviesa bijušais finanšu ministrs Roberts Zīle (VL-TB/LNNK). Viņš atvēlēja personīgo darba portfeli, lai Saeimā nogādātu 1998.gada budžetu.

Tagadējais ministrs Reirs portfeli nesa trešo reizi. Finanšu ministri Oskars Spurdziņš un Andris Vilks visbiežāk ir nogādājuši portfeli Saeimā – katrs četras reizes.

Jau ziņots, ka 2019. gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 9,2 miljardu, bet izdevumi 9,4 miljardu eiro apmērā. Pamatbudžetā plānotie ieņēmumi veido 6,4 miljardus, bet izdevumi 6,8 miljardus eiro. Savukārt speciālajā budžetā ieņēmumi plānoti trīs miljardu eiro, bet izdevumi 2,8 miljardu eiro apmērā.

2019. gada vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 0,5% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP). Savukārt IKP pieaugums 2019.gadā prognozēts 3% apmērā.

2 komentāri