Komentāri
Eiropas ekonomikas un finanšu ministri Rīgā lemj par Grieķijas problēmām
Foto: LETA

Rīgā norit Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu ministru neformālā tikšanās, kurā viens no centrālajiem jautājumiem ir Grieķijas finanšu problēmas.

Kā pirms sanāksmes medijiem sacīja Latvijas finanšu ministrs Jānis Reirs, šobrīd sarunas ar Grieķiju nevedas pārāk labi. Tas, vai vienošanās Grieķijas jautājumā tiks panākta, esot atkarīgs no Grieķijas valdības nostājas, pauda J. Reirs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pretēji iepriekš pieļautajam, pēdējās dienās Eiropas amatpersonas ir skeptiskas, ka Rīgā notiekošās neformālās apspriedes laikā varētu tikt panākta vienošanās. Kā nākamais datums, kad Grieķijas jautājums varētu izšķirties, tiek minēta Eirogrupas sanāksme 11. maijā.

Lai saņemtu jau drīzumā vajadzīgos 7,2 miljardus eiro, Grieķijai ar aizdevējiem jāvienojas par reformu sarakstu. Tās skar, piemēram, nodokļu iekasēšanu, cīņu ar korupciju, pensiju sistēmu.

Grieķijai līdzekļi nepieciešami jau pavisam drīz, jo vēl šomēnes pensijās un algās jāizmaksā 1,5 miljardi eiro, bet maijā nepilns miljards jāatmaksā Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF).

Naudu Grieķijai aizdevusi Eiropas Savienība, Eiropas Centrālā banka un SVF. Kopējā programmas summa ir 240 miljardi eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl