1 komentārs

ASV plāno jau šogad Eiropai piegādāt gāzi, un ir ļoti iespējams, kas tas attieksies arī uz Latviju, raidījumā 900 sekundes sacīja ASV Valsts sekretāra vietniece enerģētikas diplomātijas jautājumos Robina Danigana.

Viņa norādīja, ka patlaban ASV diplomāti veic aktīvas sarunas ar Latviju šajā jautājumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Krievijas gāzei vēl aizvien būs liela nozīme Eiropā, – jo vairāk iespēju un dažādu piegādes avotu ir pieejami, jo labāk tas būs visiem,” viņa sacīja.

“Enerģētiskā neatkarība nenāk par brīvu – tajā ir jāiegulda. Nepieciešama infrastruktūra, un dažkārt ir nepieciešams publiskā sektora atbalsts privātajam sektoram,” pauda R. Danigana.

Skaties video!

Eiropas Savienības Enerģētikas savienībai veltītā konferencē Rīgā piektdien, 6. janvārī, tiks runāts par neatkarību no Krievijas gāzes piegādēm, sašķidrinātās gāzes piegādēm un dabasgāzes savienojumiem.

Konferencē piedalīsies Eiropas augstākā līmeņa atbildīgie politiķi, kā arī ASV pārstāve. Kā atzinusi Latvijas ekonomiskas ministre Dana Reizniece-Ozola – šobrīd visa Eiropa saprot, ka bez Krievijas nepieciešami vēl arī citi gāzes piegādātāji, jo Krievija šobrīd var diktēt noteikumus gan ekonomiski, gan politiski.  Šobrīd runa ir par Centrālāzijas valstīm – Azerbaidžānu un Turkmenistānu, atzinusi ministre. Tikmēr, piemēram, Vācija un Somija, lai arī atbalsta Eiropas Enerģētikas savienības izveidi, vienlaikus cenšas saglabāt labas attiecības ar Krieviju. Latvijai Eiropas Enerģētikas savienība esot īpaši svarīga, jo Latvija gāzes piegādē ir pilnībā atkarīga no Krievijas.

Latvijas mērķis ir līdz prezidentūras beigām panākt, lai būtu izstrādāta ne tikai Eiropas Enerģētikas savienības stratēģija, bet arī konkrēts rīcības plāns.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl