Edgars Kots iegādājies laikrakstu Diena

0 Komentāru
Edgars Kots iegādājies laikrakstu Diena
FOTO: LETA

Par laikraksta Diena, kultūras izdevuma KDi un žurnāla Sestdiena izdevēja SIA Dienas mediji vienīgo īpašnieku kļuvis līdzšinējais Diena valdes priekšsēdētājs Edgars Kots.

“Lēmums iegādāties Dienu mediju videi tik mainīgos un nestabilos apstākļos ir liels izaicinājums. Es ticu šai avīzei, es ticu iespējām to attīstīt, es ticu, ka vārds Diena būs pašsaprotama mediju telpas sastāvdaļa vēl ilgi,” atklāj Kots.

Dienas mediji iegādāti par personīgajiem līdzekļiem, bet darījuma summa ir konfidenciāla.

Pašreizējais SIA Dienas mediji un laikraksta Diena galvenais redaktors Gatis Madžiņš turpinās pildīt amata pienākumus un apliecina, ka nekādas izmaiņas medija redakcionālajā virzībā un redakcijas sastāvā nav plānotas.

Edgars Kots 2013. gada sākumā kļuva par Diena valdes priekšsēdētāju, bet pirms tam kopš 2008. gada bijis Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektors.

Jau vēstījām, ka akciju sabiedrības Diena paspārnē esošos uzņēmumus Dienas Bizness un Dienas Žurnāli iegādājušies divi šā koncerna ilggadējie padomes locekļi – Jānis Maršāns un Jānis Svārpstons.

Kā liecina laikraksta mājaslapā publicētā informācija, Maršānam un Svārpstonam vienādās daļās piederošais uzņēmums SIA SM Investīcijas darījumu noslēdzis 17. novembrī.

Darījuma summa netiek atklāta. Paziņojumā jaunie īpašnieki pauduši viedokli, ka laikrakstā Dienas Bizness un izdevniecībā Dienas Žurnāli saskata izaugsmes potenciālu. Abi uzņēmēji norāda, ka šie mediji ir sabiedrībā labi novērtēti un atzīti, tāpēc, rodoties šādai iespējai, tika īstenots to iegādes darījums.

Tiek ziņots, ka par Dienas Biznesa valdes priekšsēdētāju ir kļuvis Jānis Maršāns, bet Dienas Žurnāli valdē turpmāk darbosies Jānis Maršāns un Inga Gorbunova. Visi laikraksti un žurnāli turpinās darbu ierastā režīmā.

Jānis Maršāns plašākai sabiedrībai pazīstams kā Satiksmes ministrijas valsts sekretārs laikā, kad to vadīja Ainārs Šlesers, savukārt Jānis Svārpstons pildījis Kempmayer valdes locekļa pienākumus un bijis viens no apsūdzētajiem tā dēvētajā Digitālgeitā.

Jau vēstīts, ka Diena otrdien paziņoja par tai piederošo uzņēmumu SIA Dienas mediji, SIA Izdevniecība Dienas žurnāli, SIA Izdevniecība Dienas bizness un SIA RPD pārdošanu. Diena līdzšinējais īpašnieks SIA Rīgas Tirdzniecības osta turpmākās darbības stratēģijā izdevējdarbību neredzēja, tādēļ pieņemts lēmums koncernu sadalīt un pārdot.

0 Komentāru