Komentāri

Kopumā Latvijā gaidāma ekonomiska izaugsme, taču tā būs lēnāka nekā iepriekš – līdz ar to arī algas kāps, taču mērenāk nekā iepriekšējos gados un valsts budžetam būs mazāk līdzekļu nekā plānots, raidījumā 900 sekundes atzina ekonomists Mārtiņš Kazāks.

Situāciju Latvijā diktē notikumi pasaules ekonomikā. Patlaban ASV ekonomikai veicas ”diezgan labi”, un tas pozitīvi ietekmē arī pasaules ekonomikā kopumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat arī Eiropā patlaban situācija ”ir labāka nekā izskatās”, sacīja M. Kazāks. Viņš skaidroja, ka Eiropai palīdz krietni zemākās naftas cenas, kas virza to valstu izaugsmi, kas naftu iegādājas. Proti, līdz ar to kritumu vairāk naudas ir arī mājsaimniecībām, kas var atļauties tērēt vairāk.

Tāpat ekonomists sacīja, ka var paredzēt to, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) sāks aktīvāku naudas drukāšanu, tāpat samazināsies arī procentu likmes. ”Tas nozīmē, ka eksportētājiem būs labāka iespēja eksportēt uz valstīm ārpus eirozonas,” sacīja M. Kazāks.

Savukārt, runājot par Krieviju, ”labu ziņu tuvākajā laikā nebūs”. ”Krievijā var būt recesija, un tā var būt vēl dziļāka nekā 1998. gadā. Tas Latvijas eksportētājiem būs pamošanās brīdis – ar Krieviju var tirgoties, kad tā ir augoša, taču kopumā ir jāmeklē citi eksporta tirgi,” sacīja ekonomists.

”Kopumā tas nozīmē, ka zaudēsim eksportu Krievijā,” sacīja M. Kazāks.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl