Dzeramo ūdeni ”Aqua Riga” veikalu plauktos sola jau nākamnedēļ

Komentāri
Dzeramo ūdeni ”Aqua Riga” veikalu plauktos sola jau nākamnedēļ
Foto: AFP/SCANPIX

SIA “Aqua Riga” uzsākusi dzeramā ūdens fasēšanu, un jau nākamajā nedēļā tas būs nopērkams Latvijas veikalos. SIA ”Aqua Riga” dzeramais ūdens, kurš tiek ņemts no ūdensgūtvēm Zaķumuižā, tiek fasēts 0,5 un 1,5 litru pudelēs.

“Zaķumuižas dziļurbums ir Rīgas pilsētai piederoša bagātība, kura līdz šim netika izmantota. Neviens eirocents no pašvaldības līdzekļiem šajā projektā nav ieguldīts un SIA Aqua Riga” strādā brīvā tirgus apstākļos. Mūsu mērķis ir, lai “Rīgas ūdens” kļūst par tikpat cienītu zīmolu kā Getliņu tomāti,” norāda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr Konkurences padome, atsaucoties uz Rīgas domes sniegto informāciju par dzeramā ūdens ražošanas uzsākšanu, atgādina, ka nepamatota pašvaldības iesaiste uzņēmējdarbībā apdraud vienlīdzīgu konkurenci tirgū un var kaitēt patērētāju interesēm.

Ja valsts vai pašvaldība veido uzņēmumu tirgū, kurā patērētāju vajadzības veiksmīgi apmierina privātie uzņēmumi, tiek izjaukts tirgus līdzsvars, jo pašvaldību administratīvie resursi to uzņēmumiem var nodrošināt konkurences priekšrocības. Pašvaldības kapitālsabiedrības ienākšana tirgū, ieguldot publiskos līdzekļus komercdarbībā, kā arī riski, ka komercdarbība ar pašvaldības līdzekļiem var tikt atbalstīta arī vēlāk, samazina citu tirgus dalībnieku vēlmi investēt tehnoloģijās un komercdarbības attīstībā, tādējādi ilgtermiņā vājinot konkurenci tirgū un kaitējot patērētājiem, uzsver Konkurences padome.

Par riskiem, ko rada pašvaldības iesaiste dzeramā ūdens ražošanas un izplatīšanas tirgū, Konkurences padome iepriekš informējusi arī Rīgas domi un SIA “Rīgas ūdens” vadību.

Pudelēs fasējamais dzeramai ūdens tiek ņemts no dziļurbuma 46 metru dziļumā.

SIA “Aqua Riga” dibināta 2012. gada 28. augustā. Uzņēmums tika izveidots pamatojoties uz Rīgas domes lēmumu, kurš paredzēja uzsākt SIA “Rīgas ūdens” rīcībā esošā kvalitatīvākā dzeramā ūdens fasēšanu. Ūdens fasēšanas  mērķis ir efektīvāk izmantot SIA “Rīgas ūdens” rīcībā esošos ūdens resursus situācijā, kad pilsētā ievērojami samazinās dzeramā ūdens patēriņš.

SIA “Rīgas ūdens” vairakkārt uzsvēris, ka uzņēmuma rīcībā ir milzīgs ūdens resursu daudzums, kas ir ievērojami vairāk nekā nepieciešams rīdzinieku patēriņam.

SIA “Aqua Riga” dzeramā ūdens ražošana uzsākta uz SIA “NP Foods” fasēšanas līnijām. Iepriekš tika paredzēts, ka SIA “Aqua Riga” iegadāsies savas ražošanas iekārtas, taču tika nolemts sākotnēji izmantot SIA “NP Foods” iekārtas.

SIA “Aqua Riga” reģistrētais pamatkapitāls ir 149 402 eiro, kurus savā meitas uzņēmumā ieguldījis SIA “Rīgas ūdens”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl