1 komentārs

Diez vai Latvijas zemnieki savu produkciju tuvākajā laikā atkal varēs pārdot Krievijas tirgū, šādas bažas vakar izskanēja ikgadējā Zemnieku saeimas kongresā. Kamēr Maskavas embargo skartie piensaimnieki joprojām cer uz Briseles atbalstu, zemkopības ministrs nav mierā ar veidu, kā mūsu zemnieki īsteno Eiropas Savienības projektus, jo pārkāpumu gadījumā zemniekiem piešķirto finansējumu var nākties arī atmaksāt, un tas daudzām saimniecībām var beigties ar bankrotu.

Sākot no kailsala un beidzot ar Maskavas embargo – tik smags lauksaimniekiem bijis aizvadītais gads. Par situāciju nozarē vakar Ādažos ikgadējā kongresā sprieda Zemnieku saeima. Labā noskaņojumā pie lauksaimniekiem bija ieradusies arī premjerministre Laimdota Straujuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr viņas nestās ziņas nebija tik labas. Valdības vadītāja atturējās prognozēt, kad ienesīgais eksports uz Krieviju varētu atjaunoties.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Skaidrs, ka Krievijas tirgus, nu mēs esam spiesti pagriezties nost. Skaidrs, ka ir jāmeklē citi tirgi, un vēl ir skaidrs, ka mēs nevarēsim ar krējumu, sviestu un parastiem produktiem ilgi dzīvot citos tirgos. Mums ir vajadzīgi jauni produkti, tādi produkti, kas ir ar mūsu zaļo Latvijas vārdu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs norādīja, ka zemnieki, īstenojot Eiropas Savienības projektus, bieži vien nesasniedz pašu izvirzītos mērķus.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Pirmkārt, rakstot projektu, ir jāsaprot, ko tur ierakstīt, otrkārt, ir jāsaprot, ja to esmu ierakstījis, kā to izpildīt. Ļoti negribētos, ka mēs nonāktu situācijā, es vēl nezinu, vai mēs neesam tur nonākuši, ka nāksies Lauku atbalsta dienestam sākt prasīt atmaksāt projektu naudas, tad būs traki. Tas būs ļoti, ļoti traki.

Noprotams, ka tagad, jaunajā plānošanas periodā, Latvijas lauksaimnieku projekti saskarsies ar daudz lielāku kontroli. Arī paši zemnieki neslēpj, ka jau piedzīvojuši pirmās pārbaudes.

Vairāk skaties pievienotajā video!

TOP komentāri

  • lia
    0 0 0

    lia

    Dulklavs laikam nesanems Eirosavienibas premiju jo neizputinaja piensamniecibu
    Latvija.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl