“DPD Latvija” ieviesis mākslīgā intelekta risinājumus klientu apkalpošanā

0 Komentāru
“DPD Latvija” ieviesis mākslīgā intelekta risinājumus klientu apkalpošanā
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Starptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums “DPD Latvija” ieviesis mākslīgā intelekta virtuālo asistentu Didzi un atklājis pašapkalpošanās vietni “myDPD” privātpersonām, tādējādi digitalizējot klientu apkalpošanu, informēja kompānijā.

Līdz ar papildu digitālo rīku ieviešanu tiks veicināta efektīvāka un operatīvāka klientu apkalpošana tiešsaistē, tādējādi atvieglojot klientu apkalpošanas zvanu centra noslodzi. Mākslīgā intelekta virtuālā asistenta izstrādē un vienotā ieviešanā Baltijas valstīs ieguldīti 40 000 eiro.

“DPD Latvija” valdes priekšsēdētājs Jānis Grants

“Ieviešot virtuālo asistentu un pašapkalpošanās portālu, mēs varam nodrošināt efektīvāku klientu apkalpošanu 24h diennaktī. Turklāt klientiem ir iespēja arī pašiem sekot līdzi sava sūtījuma izpildes statusam vai manīt piegādes nosacījumus, kā arī saņemt ātras atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Līdz ar virtuālā asistenta ieviešanu, būtiski tiks atslogots arī klientu apkalpošanas zvanu centrs, jo lielu daļu jautājumu būs iespējams atrisināt ar mākslīgā intelekta virtuālo asistentu Didzi, kas vienlaikus var apkalpot vairākus klientus.”

Viņš arī pauda pārliecību, ka pakalpojumu digitalizācija un mākslīgā intelekta risinājumi ir būtiska priekšrocība, kas ļaus ātrāk un klientiem ērtākā veidā nodrošināt informāciju par sūtījumu piegādes statusu un izpildi.

Kompānijā informēja, ka “DPD Latvija” attīsta digitālās klientu apkalpošanas iespējas un šobrīd savā mājaslapā un šeit visu diennakti ir pieejams mākslīgā intelekta virtuālais asistents Didzis, kas, izmantojot tērzēšanas funkcionalitāti, var atbildēt klientiem par sūtījumu piegādes statusu. Tāpat virtuālais asistents sniedz atbildes uz klientiem aktuāliem jautājumiem par “DPD Latvija” darba laiku, kontaktinformāciju un atbild uz citiem biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Pakāpeniski plānots paplašināt virtuālā asistenta funkcionalitāti, nodrošinot konsultācijas un tehnisku palīdzību sūtījumu izveides procesā, reģistrācijā un paņemšanas pieprasījumos. Vienlaikus sarežģītāku jautājumu risināšanai joprojām klientiem pieejams ir zvanu centrs un citas tiešsaistes saziņas iespējas. Virtuālais asistents Didzis ar klientiem komunicē trīs valodās – latviešu, lietuviešu un igauņu.

“DPD Latvija” ir izstrādājis arī pašapkalpošanās vietni privātpersonām “myDPD”, kur, reģistrējoties ar savu mobilā tālruņa numuru, ir iespējams vienuviet apskatīt visus sūtījumus, kas piesaistīti konkrētajam tālruņa numuram ienākošos un izejošos sūtījumus. “Līdz ar strauji augošiem sūtījuma apjomiem, arvien vairāk sūtījumu tiek noformēti tiešsaistē, un klienti interesējas par sūtījuma piegādes statusu, līdz ar to klientu ērtībai esam izstrādājuši digitālu risinājumu, kas lietojams gan uz datora, gan mobilajās ierīcēs ērtākai visu sūtījumu statusa pārskatīšanai un izsekošanai reāllaikā, vienlaikus nodrošinot nepārtrauktu klientu servisa atbalstu,” skaidro Grants. Tāpat tajā var izsekot līdzi sūtījuma statusam un, ja vajag, mainīt sūtījuma saņemšanas laiku vai adresi, kā arī pārvirzīt to uz tuvāko “DPD Pickup” punktu.

Uzņēmums reģistrēts 1998. gadā, un tā pamatkapitāls ir 266 136 eiro. “DPD Latvija” pieder Francijā reģistrētai kompānijai “Geopost”. “DPD Latvija” nodrošina sūtījumu piegādi Latvijas teritorijā, kā arī veic starptautiskos sūtījumus.

0 Komentāru