Domes politiskā vadība “Rīgas karti” neplāno glābt

0 Komentāru
Domes politiskā vadība “Rīgas karti” neplāno glābt
PAULA ČURSKTE, LETA

Valsts ieņēmuma dienesta lēmums iesaldēt SIA “Rīgas kartes” bankas kontus teju pilnībā paralizējis uzņēmuma darbu, bet Rīgas domes politiskā vadība uzņēmumu glābt neplāno, jo uzskata, – biļešu sistēmas darbu pilnvērtīgi var nodrošināt arī “Rīgas satiksme”, vēsta TV3 Ziņas.

VID konstatējis pārkāpumus darījumos ar vairāk nekā 10 uzņēmumiem un attiecīgi aprēķinājis samaksu valsts budžetā 9,3 miljonu eiro apmērā.

Vaininieks ir uzņēmums “Rīgas karte”, kas atbild par biļešu sistēmas uzturēšanu galvaspilsētas transportā. “Rīgas karti” vēsturiski vajājuši dažādi korupcijas skandāli, galvenokārt saistībā ar mākslīgi sadārdzinātiem sadarbības līgumiem. Jaunā uzņēmuma vadība VID lēmumu gan sauc par pārlieku drastisku, jo uzskata, ka pēdējos gados darbs būtiski uzlabots.

Diāna Šmite, “Rīgas kartes” valdes locekle

“Ja līdz 21. gadam “Rīgas karte” bija piesaistījusi apakšuzņēmēju šo tehnisko darbu veikšanai, šobrīd RK veic šo darbu pati saviem spēkiem. Protams, izmaksas, kas ir mainītas pret “Rīgas satiksmi” par biļešu sistēmas uzturēšanu – tās ir samazinājušās par 50%.”

Šmite nenoliedz, ka pārkāpumi savulaik, iespējams, tik tiešām bijuši, taču, ņemot vērā, ka “Rīgas karte” ar VID pēdējos gadus sadarbojušies, šāds drošības līdzeklis, viņasprāt, esot pārlieku radikāls – tas uzņēmuma darbu pilnībā paralizējis.

“Mums, līdzīgi kā jebkuram uzņēmumam, ir kaut kādas lietas, kas ir jāapmaksā. Nerunājot jau par darbinieku algām, lai uzturētu biļešu sistēmu, mums ir jāiegādājas rezerves daļas. Tehniskajam dienestam ir automašīnu noma, kas arī ir jāapmaksā, mums ir telpu noma, kas jāapmaksā,” skaidroja “Rīgas kartes” valdes locekle.

Par satiksmes infrastruktūru atbildīgais vicemērs Vilnis Ķirsis par “Rīgas kartes” nākotni gan nav sevišķi satraukts. Viņš uzskata, ka šis uzņēmums gadiem ilgi nelietderīgi tērējis rīdzinieku naudu, savukārt biļešu sistēmas darbu pilnvērtīgi var nodrošināt “Rīgas satiksme”.

Vilnis Ķirsis (“Jaunā Vienotība”), Rīgas vicemērs

“No 1. janvāra šis līgums ar “Rīgas satiksmi” noslēdzies, un tas paredz visu sistēmu, gan e-talonu, gan citu pārņemšanu “Rīgas satiksmei”, kas ir izdarīts. Mēs mērķtiecīgi to esam darījuši, lai nebūtu atkarīgi no šī uzņēmuma, kurš uz rīdzinieku kakla ir sēdējis desmitiem gadu.”

“Rīgas satiksmē” apliecina, ka lielākoties e-talonu sistēmas uzturēšana tiešām ir pārņemta, taču gluži atstāt likteņa varā “Rīgas karti” arī nevarot. Tā joprojām veic tehniskos uzturēšanas darbus.

“Validatoru nomaiņa, validatoru remonts, kases aparāti – viss, kas nodrošina šīs biļešu sistēmas darbību. Cilvēkresursi, kas fiziski veic šo darbu, mums vēl ir jāpārņem, un tas nenotiek vienā dienā,” skaidroja “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

“Rīgas satiksmē” prognozē, ka pilnīga sistēmas pārņemšana varētu prasīt vēl dažus mēnešus. Kā tikmēr organizēt “Rīgas kartes” darbu, vēl nav skaidrs. Tikmēr ierobežotais uzņēmums gatavojas pārsūdzēt VID lēmumu gan attiecībā uz nodokļu auditu, gan bankas kontu iesaldēšanu.
0 Komentāru