Dombrovskis: nodokļu atlaides var ieviest ātri

Komentāri

Iespējamās nodokļu atlaides Krievijas importa aizlieguma skartajiem Latvijas pārtikas uzņēmumiem varēs ieviest ļoti īsā laikā, jo šāda prakse jau ir atstrādāta, jāveic vien nelielas izmaiņas, norādot precīzus iemeslus šādas rīcības nepieciešamībai, LNT raidījumā 900 sekundes norāda bijušais Latvijas premjers, tagadējais Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis.

Eiropas Savienībai (ES) Krievijas sankcijas nebija pārsteigums, jo ES, ieviešot savas sankcijas pret Krieviju, jau gatavojās atbildes rīcībai.

Dombrovskis norāda, ka ES esošā situācija tiek uztverta nopietni, un tiek gatavoti atbalsta mehānismi valstīm, kas visvairāk būs cietušas no Krievijas sankcijām.

Plašāk par iespējamajiem ES atbalsta mehānismiem uzziniet zemāk video:

Dombrovskis uzsver, ka nevajag celt paniku, taču jāapzinās, ka Krievijas rīcībai ietekme Latvijā būs – gan tiešā, gan netiešā veidā.

Bijušais valdības vadītājs arī uzsver, ka Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu nāksies koriģēt uz leju. Ja pērn šim gadam tika prognozēta izaugsme 4% apmērā, tad šobrīd tie jau ir vairs tikai 3,8%, turklāt Krievijas sankciju iespaidā izaugsme būs vēl lēnāka, proti, ap 3,5%.

Līdz ar zemākām IKP arī nodokļu ienākumu pieaugums būs lēnāks nekā iepriekš bija prognozēts, tāpēc būs mazāk līdzekļu, ko izdalīt prioritārajām nozarēm, norādīja Dombrovskis, uzsverot, ka līdzekļi būs, bet ne tik daudz, kā tika lēsts sākotnēji.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl