“Dobeles dzirnavnieks” ziņojumu par Lietuvas graudu pārstrādes uzņēmuma “Baltic Mill” iegādi iesniedzis Konkurences padomē

0 Komentāru
“Dobeles dzirnavnieks” ziņojumu par Lietuvas graudu pārstrādes uzņēmuma “Baltic Mill” iegādi iesniedzis Konkurences padomē
PUBLICITĀTES FOTO

Latvijas lielākais pārtikas ražotājs, AS ”Dobeles dzirnavnieks”, kas šogad parakstījis līgumu par Lietuvas graudu pārstrādes uzņēmuma AB “Baltic Mill” 100% kapitāla daļu iegādi, un nupat arī iesniedzis Konkurences padomei ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos, Skaties.lv informēja uzņēmumā.

Kristaps Amsils, AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs

“Esam apņēmības pilni turpināt iesākto attīstības kursu, ceļot graudu pārstrādes jaudas Baltijā un veicinot vietējo produktu eksportspēju. Šobrīd esam iesnieguši ziņojumus par tirgus dalībnieku apvienošanos visu trīs Baltijas valstu Konkurences padomēm un ar nepacietību gaidām, kad varēsim sākt darbu pie jaunu produktu attīstīšanas.”

“Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs piebilst – uzņēmums ir pārliecināts, ka tā zināšanas un pieredze jaunu ražošanas tehnoloģiju ieviešanā ļaus attīstīt visu “Baltic Mill” grupas uzņēmumu potenciālu un iezīmēt Latviju un Baltiju pasaules tirgū kā vietu, no kuras nāk ļoti kvalitatīvi produkti ar augstu pievienoto vērtību.

AS “Dobeles dzirnavnieks” pārstāvji informē, ka uzņēmums pēdējo gadu laikā audzis ļoti strauji, atklājot jaunas un inovatīvas ražotnes, kā arī būtiski modernizējot esošās. Uzņēmums 10 gadu laikā vairāk nekā dubultojis savu apgrozījumu, 2020. gadā sasniedzot 170,1 miljonus eiro, un ik gadu uzstāda arvien jaunus eksporta apgrozījuma rekordus, pērn to kāpinot par 48%. 10 gadu laikā “Dobeles dzirnavnieks” no vietējā uzņēmuma ar salīdzinoši nelieliem eksporta apjomiem spējis kļūt par lielāko pastas ražotāju Ziemeļeiropā un vienu no lielākajiem BIO pārslu ražotājiem Eiropas Savienībā.

Jānis Reirs, finanšu ministrs

“Apsveicami un ļoti pozitīvi vērtējams, ka, par spīti pandēmijas radītajiem šķēršļiem, AS ”Dobeles dzirnavnieks” investē jaunu ražotņu iegādē Latvijā un Lietuvā, nostiprinot Baltijā vadošā graudu pārstrādes uzņēmuma pozīcijas. Uzņēmums veiksmīgi attīstītās un investē inovatīvu ražotņu izveidē, tajā skaitā, izmantojot Eiropas fondu līdzekļus, paplašinot augstas pievienotās vērtības produkcijas ražošanu Baltijas valstīs un nostiprinot vadošās pozīcijās pasaules lauksaimniecības produktu eksportētāju konkurencē. Uzņēmums ir viens no lielākajiem Zemgales darba devējiem un nodokļu maksātājiem. Izejvielām uzņēmums maksimāli izmanto vietējo produkciju, tā nodrošinot vietējo ekonomisko apriti.”

Lēmums par apvienošanās atļaušanu (kā zināms “Baltic Mill” uzņēmumu grupā ietilpt arī AS “Rīgas dzirnavnieks”) no Konkurences padomēm gaidāms nākamā gada sākumā. Kā norāda ”Dobeles dzirnavnieka” valdes priekšsēdētājs, šis būs ļoti būtisks solis uzņēmuma attīstībā: “Tas ļaus mums ne tikai attīstīt plašāku produktu sortimentu vietējam tirgum, bet būtiski stiprinās mūsu iespējas konkurēt globālā mērogā un apmierināt klientu pieprasījumu tirgos, kur produktu pasūtījumu apjomi un piegādes termiņi ir gana izaicinoši. Tikai iegūstot papildus ražošanas jaudas mēs nezaudēsim uzņemto tempu un iespējami drīzāk varēsim nostāties blakus pasaules lielākajiem spēlētājiem.”

Amsils norāda, – “Dobeles dzirnavnieks” būs gandarīts, ka pēc Konkurences padomes atļaujas saņemšanas varēs nest Latvijas vārdu pasaulē vēl lielāku jaudu. “”Rīgas dzirnavniekam” ir lielisks potenciāls izaugsmei – attīstīta infrastruktūra un pieredzējuši darbinieki graudu pārstrādes nozarē. Ticam, ka mūsu uzkrātā pieredze uzņēmumu attīstīšanā un inovāciju ieviešanā ražošanā būs ļoti vērtīgs pienesums, lai Rīgā taptu arvien jauni augstas pievienotās vērtības produkti,” viņš papildināja.

Tā kā Latvijā šobrīd trūkst iespējas pārstrādāt griķus industriālos apjomos un pie mums augušie griķi tiek vesti uz ārvalstu rūpnīcām, “Rīgas dzirnavniekā” plānots izveidot griķu pārstrādes infrastruktūru. Tāpat tiek plānots uzsākt vairāku jaunu, inovatīvu produktu ražošanu, nodrošinot patērētājiem plašāku kvalitatīvu vietējo produktu klāstu.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs: ”Augsti novērtēju AS ”Dobeles dzirnavnieks” ambīciju nostiprināt savas pozīcijas arī Lietuvā, lai kļūtu par vadošo graudu pārstrādes uzņēmumu Baltijas reģionā. Es ticu ka uzņēmumam, kurš ir uzkrājis pieredzi teju pusi gadsimta garumā, nemitīgi  attīstot  pārtikas ražošanu Latvijā, nodrošinot stabilas darba vietas un vienlaikus veicinot augstas pievienotās vērtības produktu eksportu, tas izdosies. Apvienojot spēkus ar spēcīgu un tikpat pieredzējušu komandu Lietuvā, tiks vēl vairāk stiprināta uzņēmuma, kā augstas kvalitātes produktu ražotāja, reputācija pasaulē.”

“Baltic Mill” grupas uzņēmums Lietuvā – “Malsena Plius”, ir viens no lielākajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Lietuvā, ar ļoti senu vēsturi. Pēc darījuma īstenošanas AS “Dobeles dzirnavnieks” plāno investēt Lietuvas graudu pārstrādātāja ražotņu modernizēšanā un paplašināšanā, kas ļaus attīstīt ražošanu un sniegt nopietnu atbalstu uzņēmumu grupas kopējās eksportspējas celšanā.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Dobeles dzirnavnieks” reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 3,897 miljoni eiro. AS “Dobeles dzirnavnieks” ir Latvijas lielākais graudu pārstrādes uzņēmums. Tā galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

AB ”Baltic Mill” grupai pieder vairāki graudu pārstrādes un pārtikas ražošanas uzņēmumi Baltijas valstīs – vienas no vecākajām un lielākajām dzirnavām UAB ”Malsena Plius” un makaronu ražotājs ”Amber Pasta” Lietuvā, AS ”Rīgas dzirnavnieks” Latvijā un AS ”Balti Veski” Igaunijā.

0 Komentāru