“Dobeles dzirnavnieks” tiek pie 4,7 miljoniem eiro musli ražotnes būvniecībai

Komentāri
“Dobeles dzirnavnieks” tiek pie 4,7 miljoniem eiro musli ražotnes būvniecībai
Foto: Freeimages.com

AS ”Dobeles dzirnavnieks” parakstījusi aizdevuma līgumu ar AS ”Swedbank” par finansējuma piešķiršanu 4,675 miljonu eiro apmērā graudaugu pārslu un musli ražotnes izveidei Dobelē. Projekta kopējās izmaksas mērāmas 5,3 miljonu eiro apmērā, un to paredzēts realizēt līdz 2015. gada novembrim.

”Rezultātā taps dažādu graudaugu pārslas un musli, kas ir produkti ar augstu pievienoto vērtību. Plānojam, ka aptuveni 70% saražotās produkcijas tiks eksportēti, tādējādi paplašināsim eksporta tirgu,” uzņēmuma plānus ieskicē Kristaps Amsils, AS ”Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs.

Graudaugu pārslu un musli ražotnes projekts saņēmis pozitīvu lēmumu par ES fondu līdzfinansējumu Latvijas Investīciju Attīstības Aģentūras (LIAA) administrētajā aktivitātē “Augstas pievienotās vērtības investīcijas”. Plānots, ka ES fondu atbalsts veidos 40% no kopējās projekta summas.

Jaunajā ražotnē tiks uzstādītas modernas iekārtas, kas ļaus uzņēmumu pieteikt kā nopietnu tirgus spēlētāju jaunā produktu grupā. Plānots uzsākt visa veida graudaugu pārslu – auzu, miežu, rudzu, kviešu, rīsu, griķu, kā arī dažādu pārslu maisījumu un musli ražošanu.

Graudaugu pārslu un musli ražotne šobrīd nav AS ”Dobeles dzirnavnieks” vienīgais aktuālais investīciju projekts. 2012.gadā Dobelē tika atklāta lieljaudas īsformas makaronu ražotne, bet 2013. gadā Dobelē tika uzsākta arī spageti ražošana. Pērn tika uzsākts un pašreiz tiek pabeigts darbs arī pie cieto kviešu dzirnavu izbūves. Līdz ar to turpmāk galveno makaronu izejvielu – cieto kviešu mannu – varēs malt uz vietas Dobelē, radot produktam lielāku pievienoto vērtību.

AS “Dobeles dzirnavnieks” 2013. gadu noslēdza ar 84,8 miljonu eiro apgrozījumu un 2,8 miljonu eiro peļņu. Graudu pārstrādes apjoms bija aptuveni 150 tūkstoši tonnas, savukārt investīcijas ražošanas tehnoloģiskajās līnijās pagājušajā gadā sasniedza 10 miljonus eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl