Divi brāļi rada bungas, ar ko spēlē Prāta Vētra, un augstu vērtē Rolling Stones!

1 komentārs
Divi brāļi rada bungas, ar ko spēlē Prāta Vētra, un augstu vērtē Rolling Stones!
Foto: Valdis Krūmiņš

Iespējams, nākotnē Latvijas vārds saistīsies ne tikai ar vēja tuneli Aerodium vai pirmo miniatūro fotoaparātu Minox, bet arī ar bungām BRO Creation. Divi brāļi no Latvijas radījuši bungas ar unikālu skanējumu.

Patlaban bungas novērtējusi gan pašmāju grupa Prāta Vētra, gan arī pasaules līmeņa mūziķi starptautiskā izstādē,  piemēram, leģendārās grupas The Rolling Stones pārstāvis.

Latviešu brāļi vēlas radīt nevis masu produktu, bet pacelt latiņu īpaši augsti – lai viņu zīmols BRO Creation skanētu uz lielākajām skatuvēm visā pasaulē. Patlaban uz šādām bungām spēlējot visi Latvijas vadošie bundzinieki, un bungas izmantotas pašmāju grupas Prāta Vētra jaunā albuma ierakstīšanā, stāsta bungu radītājs. Proti, bungas pēc dalības starptautiska līmeņa mūzikas instrumentu izstādē Vācijā tagad zina arī pasaules mēroga mūziķi, piemēram, leģendārās Rolling Stones pārstāvis!

“Visforšākais bija The Rolling Stones bungu tehniķis – viņš nāca ar mums runāties un vienkārši nevarēja saprast, kā var izgatavot tādu “ripuli”! Visi taisa vienādus bungu “ripuļus”, bet mūsu ir vienkārši “wow”. Tas priecē,” tā, pamatojoties uz profesionālu mūziķu atzinumu, stāsta BRO Creation bungu radītājs R. Aukšmuksts.

Unikālās bungas ir roku darbs, un patlaban komanda strādā pie patenta saņemšanas. Brāļi ielēkuši arī šobrīd tik aktuālajā eko vilcienā – bungas ir videi draudzīgas, turklāt pārklātas ar linsēklu eļļu. Savukārt bungu darināšanai izvēlētie kokmateriāli ir starptautisks kokteilis. “Bērzs nāk no  Latvijas, zebra ir no Āfrika, ozols – arī no Latvijas,” stāsta bungu radītājs.

Raitis Aukšmuksts, uzņēmuma BRO Creation  līdzdibinātājs:

Stāsta īsā versija ir tāda: es, bundzinieks, spēlēju vēl joprojām, taču man īsti nepatīk tās bungas, ar kurām spēlēju. Es mēģināju spēlēt vienas, otras, trešās, un tad izdomāju tā – man brālis ir profesionāls galdnieks, jātaisa kaut kas kopā. Tā, re, sanāca kaut kas kopā – atradām savu unikālo bungu skaņu, izdomājām savu tehnoloģiju savu, un tā arī, redz, ne man vienīgajam šīs jaunās bungas patīk.

Abu brāļu radošo sadarbību atspoguļo arī pats zīmola nosaukums – BRO Creation.

Komandas nākotnes sapņi nebūt nav pieticīgi – brāļi plāno ar Latvijā radītajām bungām lēnām pierībināt pasaules labākās skatuves, tomēr saglabājot ekskluzīvas preces statusu. Pēc veiksmīgās debijas izstādē Vācijā bungas ir jau pieprasītas gan Eiropā un ASV, gan Austrālijā.

Skaties video!

1 komentārs