Komentāri

Vienas Nīderlandes un divu Latvijas banku kontos varētu būt nonākuši simtiem miljoni ASV dolāru, kas patiesībā bijuši domāti kādas Ukrainas bankas refinansēšanai, ziņo Ukrainas mediji. Latvijas bankās gan akcentē, ka tās veic tikai likumīgus darījumus.

Latvijas banku uzraugi neveic pārbaudes saistībā ar ziņām par atsevišķu kredītiestāžu iespējamo saistību ar Ukrainas Centrālās bankas līdzekļu izkrāpšanu, jo par to neesot saņemta nekāda informācija no Ukrainas varasiestādēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viena no lielākajām Ukrainas bankām Delta Bank martā pasludināta par maksātnespējīgu, liecina Ukrainas Nacionālās bankas paziņojums. Savukārt maijā Ukrainas ģenerālprokuratūra sākusi izmeklēšanu par bankas šaubīgajiem darījumiem. Tagad Ukrainas ziņu aģentūra Unian vēsta, ka Delta Bank, iespējams, nelikumīgi uz ārvalstīm pārskaitījusi no Ukrainas Centrālās bankas saņemtos līdzekļus, kas bijuši paredzēti Delta Bank refinansēšanai. Iespējams, piesavinātie līdzekļi vairāk nekā pusmiljarda ASV dolāru apmērā nonākuši trīs ārzemju bankās – vienā no Nīderlandes un divās no Latvijas, raksta aģentūra Unian, kas nosauc arī konkrētās bankas.

Proti, pastāv aizdomas, ka Ukrainas valsts nauda nelikumīgi pārskaitīta divām Latvijas bankām, kas nodarbojas ar nerezidentu klientu biznesu. Viena no tām ir Trasta komercbanka. Otra ir Baltic International Bank, kas pieder Latvijā labi zināmajam miljonāram Valērijam Belokoņam.
Pašās Latvijas komercbankās informāciju par konkrētiem darījumiem nesniedz, norādot uz informācijas konfidencialitāti. Bankās gan akcentē, ka tās darbojas likuma ietvaros.

Baltic International Bank komentārs:

Uzsveram, ka banka veic tikai tos darījumus, kam ir atbilstošs likumīgais pamats.

Trasta komercbankas komentārs:

Trasta komercbankas filiāles, pārstāvniecības un meitas sabiedrības ārvalstīs darbojas saskaņā ar AML politiku, ievērojot tās valsts likumdošanu, kuras teritorijā darbojas.

Trasta komercbankā piebilst, ka saistībā ar plašsaziņas līdzekļos aprakstīto situāciju tiesībsargājošās iestādes pie bankas nav vērsušās. Neko plašāk pagaidām nespēj komentēt arī Latvijas bankas uzraugošā Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK).

”FKTK nav saņēmusi konkrētus pieprasījumus no Ukrainas tiesībsargājošām iestādēm, tāpēc man ir grūti noliegt vai sniegt skaidru informāciju, kas ir vai nav noticis,” pauž FKTK pārstāvji.
Turklāt pagaidām Latvijas banku uzraugs pat neplāno prasīt Trasta Komercbankai un Baltic International Bank skaidrojumu par plašsaziņas līdzekļos minēto.

”Šeit ir runa par kaut kādu informāciju, kas nesatur konkrētus datus. Lai vērstos pie bankām ar kaut kādiem jautājumiem par konkrētu jūsu pieminētu tēmu, informācijai būtu jābūt nedaudz detalizētākai,” LNT Ziņām norādīja FKTK pārstāvji.

 

Skaties video:

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl