Dīkstāve “Liepājas metalurga” ražošanas iekārtām nav kaitējusi

0 Komentāru
Dīkstāve “Liepājas metalurga” ražošanas iekārtām nav kaitējusi
Foto: LETA

Noslēdzies “Liepājas metalurga” tehnoloģisko iekārtu izmēģinājums. Pēc gadu ilgušās rūpnīcas dīkstāves un ziemas perioda tika iedarbināta tērauda elektrokausēšanas iekārta un velmētava, lai pārbaudītu to darbību. Secināts, ka ražošanas iekārtas ir labā darba kārtībā, informē uzņēmuma maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Vakar eksperimentālā kārtā tika veikta produkcijas ražošana velmētavā. Kā iepriekš paredzēts, tika izvelmētas 133 sagataves, kas kopumā svēra 90 tonnas. Divas pirmās sagataves tika velmētas ieregulēšanas režīmā, savukārt no trešās jau tika izgatavota produkcija atbilstoši standartiem. Tas nozīmē, ka dīkstāves un ziemas režīmā velmētava ir tikusi uzturēta nevainojamā kārtībā, norāda Velmers.

Savukārt šodien tika pārbaudīta tērauda elektrokausēšanas iekārta. Procesa laikā tika pārkausētas 100 tonnas tērauda lūžņu un iegūtas 129 tērauda sagataves.

“Šo divu dienu darbs apliecina, ka par spīti gadu ilgušajai dīkstāvei un tehnoloģisko iekārtu pilnīgai apstādināšanai ziemas periodā, tās ir nevainojamā darba kārtībā, un nozīmīgākie speciālisti ir saglabājuši kvalifikāciju,” uzsver Velmers.

“Liepājas metalurga” ražošanas iekārtu izmēģinājums ir viens no uzņēmuma pārdošanas procesa posmiem, lai pārbaudītu iekārtas un varētu sniegt nepieciešamo tehnisko informāciju potenciālajiem pircējiem. 13.jūnijs ir gala termiņš potenciālajiem investoriem savu nesaistošo piedāvājumu iesniegšanai. Līdz šim kopumā uzrunāti gandrīz 160 potenciālie investori un noslēgti 28 konfidencialitātes līgumi.

Jau ziņots, ka AS “Liepājas metalurgs” kreditoru prasījumi patlaban ir sasnieguši 200,163 miljonus eiro. Kopēja atzītā prasījumu summa ir 200 163 468,55 eiro, no kuras 114 839 710,89 eiro ir nodrošināto kreditoru prasījumi, bet 85 323 757,66 eiro ir nenodrošināto kreditoru prasījumi.

Kā ziņots, 2013.gada novembrī Liepājas tiesa pasludināja “Liepājas metalurga” maksātnespēju un uzņēmums pilnībā pārgāja maksātnespējas administratora Haralda Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku. Sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, un par “Liepājas metalurga” pamatražotnes pārdošanu starptautiskajā piedāvājumā noslēgts līgums ar konsultāciju uzņēmumu “Prudentia”.

Nonākot finanšu grūtībās, “Liepājas metalurgs” jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja “Liepājas metalurga” vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai “UniCredit” – 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

0 Komentāru