Deutsche Bank plāno pārtraukt ASV dolāru maksājumus daļai Latvijas banku

Pievienot komentāru
Deutsche Bank plāno pārtraukt ASV dolāru maksājumus daļai Latvijas banku
REUTERS/SCANPIX

Vācijas finanšu sektora gigants Deutsche Bank plāno pārtraukt ASV dolāru maksājumus daļai Latvijas banku – to šorīt vēstīja finanšu ziņu aģentūra Bloomberg. Tomēr gan Latvijas finanšu tirgus uzraugi, gan pašas bankas dievojas, ka vāciešu lēmums banku klientu dzīves nekādā veidā neietekmēs un mūsu banku sektors arī nākotnē būs stabils. Vienīgie, kam varētu nākties savilkt jostas, būšot austrumu klientus apkalpojoši baņķieri.

Par Deutsche Bank plāniem pārtraukt ASV dolāru maksājumus daļai Latvijas banku šorīt ziņoja starptautiskā finanšu ziņu aģentūra Bloomberg. Aģentūra norādīja, ka šāds Deutsche Bank lēmums būtu trieciens daudzām Latvijas bankām, kuras apkalpo dolārus, no klientiem bijušajā padomju telpā, un ir tikušas sodītas par naudas atmazgāšanu. Tomēr Finanšu un kapitāla tirgus komisijā akcentē, ka Deutsche Bank lēmums neesot saistīts ar naudas atmazgāšanu.

Jeļena Ļebedeva, FKTK uzraudzības departamenta direktore:

Vispār pasaulē ir vērojama tendence, ka lielas bankas, pārskatot savus biznesa modeļus, samazina savu darbību mazās ekonomikās, mazās valstīs, jo tas ekonomiski ne vienmēr ir izdevīgi lielām bankām.

Bloomberg norāda, ka Deutsche Bank šobrīd esot vienīgā banka, kas Latvijas kredītiestādēm nodrošina tiešu piekļuvi ASV tirgum. Līdz ar to tīri teorētiski tās lēmums šīm bankām var atņemt spēju veikt apjomīgus darījumus ASV dolāros. Finanšu un kapitāla tirgus komisijā gan uzstāj, ka tā nenotiks, jo pirms pārtraukt sadarbību Deutsche bank jādod Latvijas bankām laiks sameklēt jaunus partnerus dolāru darījumiem. Līdz ar to banku klientu dzīves tas nekādā veidā neietekmēšot. To pašu apgalvo arī Latvijas komercbanku asociācijā, gan atzīstot, ka dažam labam baņķierim var nākties pārvērtēt biznesa modeli.

Pēc Bloomberg ziņām, Deutsche Bank nepārtrauks sadarbību ar visām Latvijas bankām. Piemēram, Latvijā strādājošās Ziemeļvalstu bankas, kā arī Citadele, Rietumu Banka un Baltic International Bank varēs turpināt ar to sadarboties.

Video