Deputāti nolēmuši par četriem mēnešiem atlikt marķētās dīzeļdegvielas piegādi lauksaimniekiem

0 Komentāru
Deputāti nolēmuši par četriem mēnešiem atlikt marķētās dīzeļdegvielas piegādi lauksaimniekiem
FOTO: LETA

Saeimas deputāti nolēmuši par četriem mēnešiem atlikt marķētās dīzeļdegvielas piegādi lauksaimniekiem. Šajā pārējas laikā politiķi solās izstrādāt noteikumus, lai zemnieki neciestu finansiālus zaudējumus. Tikmēr kareivīgāk noskaņotie lauksaimnieki ir apņēmības pilni panākt, lai prasību par iekrāsoto degvielu neieviestu vispār. Taču netrūkst arī tādu lauksaimnieku, kuri šo prasību uzskata par atbalstāmu.

Labojumi akcīzes nodokļa likumā paredz Latvijā tāpat kā vēl 12 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs ieviest marķēto dīzeļdegvielu. Lai gan izmaiņas  paredz, ka turpmāk lauka darbiem zemnieki varēs izmantot lielāku degvielas apjomu, ideja par dzeltenā krasā iekrāsotu dīzeli  izraisīja milzu ažiotāžu lauksaimnieku aprindās.

Liela daļa zemnieku paredz, ka jaunā likuma norma radīs ievērojamus finansiālos zaudējumus. Viena speciālā tvertne degvielas uzglabāšanai maksā vismaz 3000 eiro.

Taču netrūkst arī tādu lauksaimnieku, kuri atbalsta dīzeļdegvielas iekrāsošanu. Tādējādi būšot iespējams novērst krāpšanos ar lētāko dīzeļdegvielu, kura paredzēta tikai lauka darbiem.

Šodien labojumi akcīzes nodokļa likumā nonāca Saeimas  darba kārtībā. Deputāti nolēma līdz 30. oktobrim atlikt marķētās dīzeļdegvielas piegādi lauksaimniekiem.

Vairāku lauksaimniecības organizāciju vadītāji prasīs Eiropas Komisijai (EK) skaidrot, vai prasība par dīzeļdegvielas marķēšanu ir obligāta. Ja nē, tad viņi uzstās, lai šo normu neieviestu vispār un atstātu spēkā līdzšinējo praksi – tā dēvētas bez akcīzes degvielas piegādi lauksaimniekiem.

0 Komentāru