Deputāti kūtri iepazīstas ar ES-ASV tirdzniecības līguma projektu

Komentāri

Deputāti kūtri izmanto iespēju iepazīties ar Eiropas Savienības (ES) un ASV tirdzniecības un investīciju līguma (TTIP) projektu – interesi par to izrādījis niecīgs skaits parlamentāriešu, pirmdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Jau divus mēnešus līguma teksts ir pieejams īpašā lasītavā Ārlietu ministrijā (ĀM), kur deputātiem un ministriju pārstāvjiem ar dokumentiem ļauts iepazīties, ievērojot stingras drošības prasības, jo projekta teksts pagaidām ir slepens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan ES un ASV līgums ietekmēs vairāk nekā 800 miljonus iedzīvotāju abpus Atlantijas okeānam, Latvijas politiķiem par to ir maza interese. ĀM ar līgumu iepazinušies tikai divi ministriju darbinieki un vien četri Saeimas deputāti. Viņu vārdus ministrija neatklāj.

Saeimas Eiropas lietu komisijas vadītāja Lolita Čigāne mazo interesi skaidro ar to, ka transatlantiskais līgums vēl nav parlamenta darba kārtībā.

”Es neesmu pati bijusi lasītavā, jo TTIP jautājumi šobrīd mums nav bijuši darbakārtībā. Jāsaka, ka deputātu dzīve parasti strukturējās tā – kad šis jautājums ienāk darbakārtībā, tad arī aktivitāte pieaug. Ir pietiekami daudz materiāli arī, ar kuriem var iepazīties internetā no attiecīgās komisāres sniegtās informācijas,” skaidroja Čigāne.

Tiesa gan, viens no deputātiem, kurš jau bija ieradies lasīt līguma projektu, ar to nolēmis iepazīties īpaši rūpīgi, jo doties uz ĀM lasītavu pieteicies atkārtoti.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl