Deputāti kūtri iepazīstas ar ES-ASV tirdzniecības līguma projektu

Komentāri

Deputāti kūtri izmanto iespēju iepazīties ar Eiropas Savienības (ES) un ASV tirdzniecības un investīciju līguma (TTIP) projektu – interesi par to izrādījis niecīgs skaits parlamentāriešu, pirmdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Jau divus mēnešus līguma teksts ir pieejams īpašā lasītavā Ārlietu ministrijā (ĀM), kur deputātiem un ministriju pārstāvjiem ar dokumentiem ļauts iepazīties, ievērojot stingras drošības prasības, jo projekta teksts pagaidām ir slepens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan ES un ASV līgums ietekmēs vairāk nekā 800 miljonus iedzīvotāju abpus Atlantijas okeānam, Latvijas politiķiem par to ir maza interese. ĀM ar līgumu iepazinušies tikai divi ministriju darbinieki un vien četri Saeimas deputāti. Viņu vārdus ministrija neatklāj.

Saeimas Eiropas lietu komisijas vadītāja Lolita Čigāne mazo interesi skaidro ar to, ka transatlantiskais līgums vēl nav parlamenta darba kārtībā.

”Es neesmu pati bijusi lasītavā, jo TTIP jautājumi šobrīd mums nav bijuši darbakārtībā. Jāsaka, ka deputātu dzīve parasti strukturējās tā – kad šis jautājums ienāk darbakārtībā, tad arī aktivitāte pieaug. Ir pietiekami daudz materiāli arī, ar kuriem var iepazīties internetā no attiecīgās komisāres sniegtās informācijas,” skaidroja Čigāne.

Tiesa gan, viens no deputātiem, kurš jau bija ieradies lasīt līguma projektu, ar to nolēmis iepazīties īpaši rūpīgi, jo doties uz ĀM lasītavu pieteicies atkārtoti.

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl