Deputāti aicina atvieglot ārvalstu investoriem iespējas iegādāties mājokļus

Pievienot komentāru
Deputāti aicina atvieglot ārvalstu investoriem iespējas iegādāties mājokļus
FOTO: LETA

Šodien beidzās priekšlikumu iesniegšanas termiņš Imigrācijas likuma grozījumiem, kas noteiks termiņuzturēšanās atļauju tirgošanas biznesa nākotni Latvijā. Ienesīgā rūpala intereses sašķēlušas valdošo koalīciju. Daļa deputātu aicina atvieglot ārvalstu investoriem iespējas iegādāt mājokļus, pieckārtīgi samazinot noteikto slieksni. Citi uzskata, kas tas apdraudētu valsts drošību.  

Kā jau bija gaidāms, interese par imigrācijas likuma grozījumiem Saeimā ir liela. Aizsardzības un iekšlietu komisija iesniegtie vairāk nekā 60 priekšlikumi, kas kardināli atšķiras.

Zaļo un zemnieku savienības deputāts Jānis Vucāns un Vienotību pārstāvošais Inesi Boķis uzskata, ka 250 tūkstošu eiro cena par īpašumu ir par augstu un aicina to diferencēt atkarībā no reģiona.

Rīgā un Jūrmalā tie būtu 180 tūkstoši, nedaudz tālāk, ap Siguldu, 90 tūkstoši. bet citviet – 50 tūkstoši.

Lai palielinātu aktivitāti, Vucāns un Boķis rosina atļaut īpašumus summēt. Tas nozīmētu, ka piecu gadu brīvbiļetei pa Šengenas zonu pietiktu ar trīs 17 000 eiro vērtu iegādi kāda Latvijas mazpilsētā. Pret to kategoriski iestājas Nacionāla apvienība.

Nacionālā apvienība iesniegusi priekšlikumus, ka slieksni palielina līdz 300 tūkstošiem eiro un brīdina, ja  partneri  latiņu pazeminās, koalīcija stabilitāte būs apdraudēta. Visticamāk, gan līdz valdības krišanai lietas nenonāks.  Boķa un Vucāna priekšlikumi  koalīcijā neesot saskaņoti.

Pēc Latkovska teikta, ar imigrācijas likuma labošanu viņa komisija nesteigsies, un’,visticamāk, diskusijas ievilksies līdz rudenim. Pret vilcināšanos kategoriski iestājas uzņēmēji.

Jāpiebilst, ka vasaras vidū pirmie termiņuzturēšanās atļauju saņēmēji varēs lūgt tās pagarināt. Ja likums līdz jūlijam netiks grozīts, viņi to varēs izdarīt, neiemaksājot valsts budžetā ne santīmu.