4 komentāri

Pēdējo nedēļu laikā ļoti daudzi Latvijas uzņēmēji ir atteikušies no saviem mikrouzņēmumiem, rēķinoties ar vienām izmaiņām, kuras tagad, izrādās, tomēr nestāsies spēkā. Tāpat arī Valsts ieņēmumu dienests (VID) iztērējis tūkstošiem eiro jaunas sistēmas izstrādei, bet darbinieki stundām skaidrojuši klientiem pārmaiņu būtību. Viss izrādījies bezjēdzīgi, TV3 Ziņas noskaidroja Valsts ieņēmumu dienestā.

Portāls “Skaties.lv” jau vēstīja, – trīs nedēļas pirms noteiktā datuma valdošā koalīcija nolēmusi atlikt minimālās sociālās apdrošināšanas iemaksas ieviešanu. Galvenais iemesls ir VID nespēja jau no janvāra to administrēt. Taču, lai nezaudētu sociālajā budžetā jau ieplānotos ieņēmumus ap 20 miljoniem eiro, plānots no 9% līdz 15% palielināt mikrouzņēmumu nodokļa likmi. Pēc Ministru prezidenta Māra Kučinska ieteikuma lielākā daļa no mikrouzņēmuma nodokļa turpmāk nonāks sociālajā budžetā, kompensējot zaudētos ienākumus no minimālo sociālo maksājumu atcelšanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ziņa, ka minimālas sociālas iemaksas paredzēts atcelt, bet to vietā palielinās mikrouzņēmuma nodokli, šodien nāca kā zibens no skaidrām debesīm. Premjers pēkšņi sapratis, ka VID janvāri nevarēs administrēt jauno nodokli.

Saeimas Sociālo lietu komisija pēdējās nedēļās likumā iekļāvusi vairākas izņēmumu grupas, uz kurām minimālais sociālais maksājums neattiektos. Tā atcelšana gan nenozīmē, ka viss paliks pa vecam. Ar iemaksām bija plānots Valsts kasi papildināt ar 20 miljoniem eiro. Lai to kompensētu, mikrouzņēmuma nodokli paredzēts palielināt no 9 līdz 15%. Pieaugums tikšot novirzīts darbinieku pensijai.

Neizpratnē, kāpēc tik būtiskas izmaiņas tiek pieņemtas trīs nedēļas pirms to spēka stāšanās, TV3 Ziņām pauda grāmatveži, kuri klientus jau apmācīja, kā rīkoties, kad spēkā stāsies solītais regulējums.

Ainis Dābols, grāmatvedis

Tas ir smieklīgi tāpēc, ka to dara pēdējā mirklī. Man 15.decembrī kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājam jāzina, ko darīšu tālāk.Šodien saņēmu desmitiem klientu telefona zvanu, ko darīt.

Arī VID iztērējies tūkstošiem eiro jaunas sistēmas izstrādei, bet darbinieki stundām skaidrojuši klientiem pārmaiņu būtību. Viss izrādījies bezjēdzīgi.

Dace Pelēkā, VID ģenerāldirektores vietniece

Te nav runa tikai par to, ka informācijas sistēmas ir sakārtotās uz konkrētas normas administrēšanu, arī cilvēka resurss. Zvani ir ļoti daudz. Esam izstrādājuši infografikus, pēdējo pusgadu VID darbinieki semināros ir stāstījuši par izmaiņām, kas jādara, kā jādara.

Jāatgādina, ka Kučinskis iepriekš solīja nepalielināt nodokļus 2017. gadā, kā arī izskaust pēdēja brīža lēmumus. Likums par minimālajām sociālajām iemaksām Saeimā tika pieņemts pērn.

“Vienotība” tomēr nesola atbalstu premjera rosinātajām izmaiņām Mikrouzņēmumu nodokļa režīmā

Tomēr tikai pēc dažām stundām pēc tikšanās ar premjerministru Māri Kučinski “Vienotība” paziņoja, ka pagaidām jaunos piedāvājumus ne atbalsta, ne noraida. Līdz ar to mikrouzņēmumu un sociālā nodokļa nākotne joprojām nav skaidra.

Partijas priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns TV3 Ziņām skaidroja, ka deputāti neesot ieguvuši pārliecinošas atbildes uz daudziem jautājumiem. Piemēram, kā, atkāpjoties no minimālajām sociālajām iemaksām, tiks nodrošinātas sociālās garantijas cilvēkiem, kuriem to pašlaik nav. Tāpat neesot skaidrs, kā šīs izmaiņas ietekmētu valsts budžetu kopumā.

“Vienotība” gaidīšot konkrētākus aprēķinus, un tikai tad pieņemšot lēmumu, vai premjera ierosinātās izmaiņas atbalstīt.

Video

TOP komentāri

 • Faust
  +5 +3 -2

  Faust

  Izabella. No sākuma iepazīsties ar vēsturi. Esi gatava kādu no savējiem likt zem tanka, vai pati gūlsies? Revolūcija vienmēr prasa upurus un ja tā notiek, tad tāpēc, ka tika atļauta.
 • kur nu vēl?
  0 0 0

  kur nu vēl?

  Tev vai tad ar esošo "pārmaiņu" kvantumu vēl nepietiek???
 • Izabella
  0 0 0

  Izabella

  Cien. Faust.Tu mani esi pārpratis. Bet tā mana vaina. Acīmredzot, nepareizo vārdu lietoju. Es ar to*revolūcija* biju domājusi- kardinālas pārmaiņas, ne jau tanki un ieroči, un upuri. Pasarg DIEVS! Nu, protams, ka ne jau karš mums ir vajadzīgs. Nu, protams, ka ne jau tas. Centīšos turpmāk uzmanīgāk izteikties. Bet pārmaiņas mums valstī ir vajadzīgas. Vai tam Tu nepiekrīti? Nu, protams, mierīgā ceļā panāktas pārmaiņas, ne jau ar vardarbību.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl