Darbu apturējuši visi “Tokyo city” restorāni

3 komentāri
Darbu apturējuši visi “Tokyo city” restorāni
ZANE BITERE, LETA

No pirmdienas, 6.septembra, darbu apturējuši visi “Tokyo city” restorāni un piegādes dienests, jo pret uzņēmumu “negaidīti ir vērsies Valsts ieņēmumu dienests (VID)”, Skaties.lv pavēstīja SIA “Tokyo city” izpilddirektore Gaļina Gaile.

Gaile atzina, ka, nespējot piedzīt nodokļu parādus no trīs uzņēmumiem – SIA “Resto Court”, SIA “Stollons” un SIA “Restograd”, kas tika likvidēti 2019.gadā un kuri Latvijā iepriekš bija analoģiskas franšīzes ņēmēji, nolēmis šo kompāniju parādu 10,5 miljonu eiro apmērā piedzīt no “Tokyo city”. Uzņēmuma ieskatā tas darīts nepamatoti.

Gaile norādīja, ka “Tokyo city” Latvijas tirgū darbojas kopš 2017. gada nogales un “līdz 2021. gadam nekad iepriekš” no VID nebija saņēmis nevienu brīdinājumu vai oficiālu pieprasījumu, kas liecinātu par šāda parāda esamību.

Taču šā gada 9. augustā “Tokyo city” saņēma VID lēmumu par piespiedu nodokļu parādu piedziņu, ko valsts institūcijai iepriekš nebija izdevies piedzīt no minētajiem trim franšīzes uzņēmumiem. VID ieskatā, šo uzņēmumu nodokļu pārņēmējam ir jābūt SIA “Tokyo city”. Dažu dienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas tika bloķēti uzņēmuma galvenie norēķinu konti, faktiski apturot “Tokyo city” saimniecisko darbību.

Uzņēmumā informē, ka sarunas ar VID pārstāvjiem par situācijas risinājumu ilgušas trīs nedēļas. VID piedāvājis divus variantus – tiesiskās aizsardzības procesu (TAP) vai arī labprātīgās nomaksas grafiku. Pārrunu laikā ik dienu tiek aprēķināti papildu soda procenti 5000 eiro apmērā. Uzņēmumam procesuāli nav tiesību vērsties tiesā līdz VID ģenerāldirektores atbildes saņemšanai uz “Tokyo city” sūdzību.

“Cenšoties rast kaut kādu pozitīvu risinājumu, kas ļautu saglabāt uzņēmumu un vairāk nekā 250 darba vietas, bijām spiesti noslēgt vienošanos ar VID par nodokļu parādu labprātīgas nomaksas grafiku, lai uzņēmums vispār spētu izdzīvot līdz tiesai. Tomēr VID mūsu labprātīgas nomaksas grafikā norādītās summas nosauca par nepietiekamām, pie tam atsakoties nosaukt summas, kuras VID būtu gatavs izskatīt,” sacīja Gaile.

Viņa uzsvēra, ka tad, ja šāda situācija turpināsies, līdz “taisnīgas tiesas brīdim” uzņēmumam nebūs nekādu iespēju saglabāt kompāniju un darba vietas tās darbiniekiem.

Gaile arī atzīmēja, ka savas pastāvēšanas laikā “Tokyo city” valsts budžetā nodokļos ir iemaksājusi vairāk nekā sešus miljonus eiro, tajā skaitā ik mēnesi darbaspēka nodokļos tiek samaksāti vairāk nekā 120 000 eiro.

Līdzīgi kā daudzi nozares pārstāvji, uzņēmums piedzīvoja īpaši smagu periodu Covid-19 ierobežojumu dēļ, tāpēc “Tokyo city” izmantoja arī iespēju saņemt valsts atbalstu un nodokļu maksājumu atvieglojumus. No valsts institūcijām netika saņemti nekādi pārmetumi vai atteikumi, kas ļautu domāt, ka uzņēmums būtu rīkojies nepareizi. Uz šādu atbalstu varēja pretendēt tikai tie uzņēmumi, kuri līdz ierobežojumiem godprātīgi bija nomaksājuši visus nodokļus.

Kopējais valsts atbalsts sasniedza gandrīz vienu miljonu eiro. Ja VID rīcības dēļ uzņēmums būs jāslēdz, “Tokyo city” ieskatā, tas nozīmē, ka visa valsts sniegtā palīdzība galarezultātā būs bijusi bezjēdzīga, jo uzņēmums tāpat vairs nepastāvēs un darba vietas tiks likvidētas.

Saistībā ar notikušo SIA “Tokyo city” ar vēstuli vērsies pēc palīdzības pie Valsts prezidenta Egila Levita, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, Saeimas pārstāvjiem un nozaru ministriem.

Lasi vēl:

3 komentāri