Komentāri

Viens no lielākajiem bezdarba līmeņa rādītājiem valstī šobrīd ir Rēzeknē – bez darba ir vairāk nekā 18% iedzīvotāju. Tas īpaši nemainās arī vasarā, kad iespējas atrast darbu ir lielākas, jo daudzi Latgales bezdarbnieki tās vienkārši neizmanto. 

Daugavpils novada Līksnas pagastā Viktors Kalāns nodarbojas ar piensaimniecību, ferma ir liela – 400 slaucamas govis un 300 jaunlopi. Darba ir daudz, saimniecībā strādā 30 līdz 35 darbinieki. To skaits nepārtraukti mainās. Darbaspēks ir problēma, kuru saimnieks nespēj atrisināt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viktors Kalāns, z/s ”Kļavas” īpašnieks

Cilvēki mani ir kodols, kas strādā pastāvīgi, četri pieci gadi, ir cilvēki, kas strādā divus trīs gadus, ir cilvēki, kas strādā gadu, ir cilvēki, kuri strādā līdz gadam, kur vējš papūtīs, papūš atskrien, pūš uz otru uz otru, vasarā viegla nauda ārzemēs.

Kāri pēc grādīgās dziras darba laikā Viktoram Kalānam savā saimniecībā ar laiku ir izdevies izskaust. Tie, kuri vēlas iedzert, šeit vairs darbu nenāk meklēt.

To, kādēļ daļa bezdarbnieku nāk un iet, nevar paskaidrot arī fermā strādājošais vīrietis, kurš darba dēļ no Jēkabpils pārcēlies uz Līksnas pagastu.

Strādnieks

Iespējams, tās ir mēslu smaržas, iespējams, tas ir drīzākais, es kā pieradis pašam ir bijuši lopi, man problēmu nav. Es pat nevaru paspēt iepazīties, un visi aiziet, nezinu, kāpēc.

Negribas strādāt – to kā iemeslu bezdarbnieku nespējai atrast darbu vasaras laikā min Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Rēzeknes filiāles vadītāja.

Lai gan Rēzeknē ir viens no lielākajiem bezdarba līmeņa rādītājiem valstī, vairāk nekā 18%. NVA Rēzeknes filiālē ir brīvas vakances, un tās nebūt nav saistītas ar sezonas darbiem.

Ināra Šindarjova, NVA Rēzeknes filiāles vadītāja

Mums ir vakances uz 12 lapām, agronoms, apkopējs, apsardzes darbinieks, dežuranti, atslēdznieki autoceltņu autoelektriķi, automehāniķi, bārmeņi, datorgrafiķis, datoroperators.

Un vakanču saraksts turpinās. Viens no iemesliem, kādēļ cilvēki izvēlas nestrādāt, bet dodies pēc sociālās palīdzības vai darba meklējumos uz ārzemēm, ir salīdzinoši zemais atalgojums. Tomēr zemnieks Viktors Kalāns atzīst, ka algas palielināt šobrīd nav iespējams, uzņēmējiem jācīnās par izdzīvošanu.

Kamēr šajā ziņā nekas nemainīsies, turpināsies šobrīd esošais absurds, vienlaikus liels bezdarba līmenis un saimniecībās trūkst darbaspēka.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl