Komentāri

Labākas peļņas meklējumos Latviju būtu gatava pamest ceturtā daļa no šeit vēl palikušajiem darbspējīgajiem iedzīvotājiem. Šādu skaudru ainu rāda jaunākā TNS aptauja. Tikmēr darba devēji Latvijā akūti izjūt kvalificētu darbinieku trūkumu. Strādājošo meklējumos viņi ir spiesti izmantot netradicionālas metodes. Piemēram, Jūrmalā noticis vakanču gadatirgus, kurā darba devēji klātienē tikās ar interesentiem.

Jaunākie Nodarbinātības valsts aģentūras dati liecina, ka bez darba Latvijā ir 9,2% iedzīvotāju. Vislielākais reģistrētais bezdarbs tradicionāli ir Latgalē – 19,8%, ar 11,3% seko Kurzeme, ar 10,1% Vidzeme un Zemgalē darbu meklē 9,6% iedzīvotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Darba devēji gan uzsver, ka ir gatavi nodarbināt nestrādājošos, taču tiem kas piesakās, bieži vien nav atbilstošas izglītības.

Jūrmalnieku interese par vakanču gadatirgu bija liela. Arī piedāvājums plašs – piedāvāja darba vietas medicīnas māsām, celtniekiem, bruģētājiem, gidiem, kasieriem, datorspeciālistiem.

Uzņēmēji aprunājās ar katru interesentu. Bet tikai retos gadījumos kandidāti izrādījušies piemēroti.

Uzņēmēji atklāja, ka starp atnākušajiem netrūka tādu, kuri pieskaitāmi pie tā dēvētajiem profesionāliem pabalstu saņēmējiem.

Parakstīto darba meklētāja kartīti bezdarbnieki uzrāda nodarbinātības valsts aģentūrā, tādējādi apliecinot ka meklē darbu. Tas dod tiesības arī turpmāk saņemt dažādus labumus no valsts un pašvaldības.

Nav pat aptuvenu aprēķinu, cik valstī ir šādu profesionālu pabalstu saņēmēju. Līdzšinējie valsts mēģinājumi izskaust šo rūpalu ir izrādījušies maz efektīvi. Starp citu, ieviešot  darba meklētāju kartītes, valsts cerēja samazināt pabalstu saņēmēju skaitu, taču fiktīvie darba meklētāji ir atraduši veidu kā tās izmantot savā labā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl