Komentāri

Daļa LNT Ziņu uzrunāto pašmāju uzņēmumu Grieķiju jau ir izslēguši no savas eksporta kartes. Šo uzņēmumu vidū ir, piemēram, Cēsu alus un Skrīveru saldumi.

Savukārt sadarbību ar krīzes skarto Grieķiju pagaidām turpina iekārtu ražotājs Valpro, kas ilgstoši diviem klientiem Grieķijā piegādājis ugunsdzēšamo aparātu korpusus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Protams, savstarpējās attiecības ir palikušas nedaudz sarežģītākas, bet mēs joprojām plānojam sadarbību turpināt, protams, ar citiem apmaksas noteikumiem – priekšapmaksa un pēc tam preču saņemšana,” LNT Ziņām stāsta Valpro valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings.

Patlaban uzņēmums pasūtījumiem no Grieķijas noteicis 100% priekšapmaksu. Ja tam grieķi nepiekritīs, sadarbība būšot jāpārtrauc, tomēr arī tas Valpro apgrozījumu ietekmēs vien par nepilniem 0,5%.

Sadarbību ar Grieķiju turpina arī tādi latviešu uzņēmumi kā kūdras ieguvējs Florabalt un zivju pārstrādātājs Atlantikstars. Uzņēmumos atzīst – apjomi ir nelieli, tāpēc sliktākajā scenārijā lieli zaudējumi nav gaidāmi.

Referendums Grieķijā, kurā valsts pilsoņi neatbalstīja starptautisko aizdevēju prasības, izraisīja salīdzinoši nelielu eiro kursa kritumu pret ASV dolāru, tāpēc tas nav sekmējis degvielas cenu kāpumu Latvijā.

Latvijas Finanšu ministrija izpētījusi, ka galvenie Latvijas eksporta tirgi ir vairāk uz ziemeļiem, savukārt šīm valstīm nav plašu ekonomisko attiecību ar Grieķiju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl