Covid krīzes vadības grupa vienojas atļaut organizēt Ziemassvētku tirdziņus

1 komentārs

Ziemassvētku tirdziņi laukumos, skvēros vai jebkur citur drīkstēs notikt, vien nākamnedēļ esot jāprecizē atsevišķas detaļas – par to 25. novembrī vienojusies operatīvās vadības grupa.

Apmeklētāju lielā skaita dēļ Ziemassvētku tirdziņi Rīgā drīkstēs notikt tikai “zaļajā režīmā”, uzrādot kādu no sertifikātiem. Pārdodamo preču sortimentu neierobežos, atļauta būs arī klātienes ēdināšana, drīkstēs iegādāties alkoholiskos dzērienus.

Artūrs Butāns, ekonomikas ministra biroja vadītājs

“Būs vai nebūs ierobežots apmeklētāju skaits, mēs vēl gaidām no Veselības ministrijas precizējumu. Tas, kas šobrīd ir skaidri zināms, starp tirgotājiem būs trīs metru distance. Tirdzniecība notiks “zaļajā režīmā”. Nebūs vajadzīgs būvniecības žogs, bet pietiks ar cita veida norobežojumu. Tirgotāju skaitu noteiks pašvaldība.”

Savukārt Ziemassvētku tirdziņus ārpus Rīgas Ekonomikas ministrija rosina ļaut apmeklēt arī nevakcinētajām personām. Par to vēl jāpanāk vienošanās.

Artūrs Butāns, ekonomikas ministra biroja vadītājs

“Tas, kas der Rīgai, ne vienmēr der visai Latvijai un mazpilsētās ar mazu tirgotāju skaitu tur būtu jāļauj bez tik lieliem ierobežojumiem, jo tur jau nebūtu arī ēdināšana. Pēc definīcijas tas neatšķiras no tirgus. Ja mēs atļaujam tirgū tirgot, tad arī gadatirgū, kurā ir tikai tirdzniecība bez izklaides un ēdināšanās, mūsuprāt, būtu jābūt tādiem pašiem noteikumiem.”

Uzņēmums “Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš”, kam ir tiesības rīkot ielu tirdzniecību Doma laukumā un Esplanādē, sakās, – ja pat valdība tiešām atļaus organizēt Ziemassvētku tirdziņus, to paspēt praktiski izdarīt vairs neesot iespējams.

Ingūna Vucena, SIA “Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš” izpilddirektore

“Visticamāk, jau nē, jo Ziemassvētku tirdziņu gatavo daudz ilgāku laiku, nevis laikā pēc pirmās adventes, un vēl nezinot, kāds tieši būs lēmums. To pieņemt 30. novembrī ir tā kā nedaudz par vēlu.”

Turklāt Doma laukuma un Esplanādes tirdziņu organizētājiem bažas, ka daļa tirgotāju un mājražotāju nemaz vairs nav Latvijā.

Ingūna Vucena, SIA “Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš” izpilddirektore

“Tu jau nevari sēdēt bez ēdiena. Viņi droši vien ir devušies uz tuvākām valstīm – Igauniju un Lietuvu, kur tirdziņi notiek.”

SIA “Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš” “lokdauna” laikā lūdza Rīgas domi veikt atkāpšanos no līguma un tirdziņu šogad nerīkot.

Kā TV3 Ziņas noskaidroja pašvaldībā, dome šim priekšlikumam neesot piekritusi. Līdzko valdība jaunnedēļ oficiāli atļaus organizēt Ziemassvētku tirdziņus, domes izpilddirektors vērtēšot, kā SIA “Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš” tomēr pieprasīt organizēt ielu tirdzniecību. Viņiem to darīt liek iepriekš noslēgtā vienošanās, un atruna nevarot būt finansiāls neizdevīgums vai laika trūkums.

1 komentārs