“Covid-19” krīzes laikā aicina iegādāties vietējos produktus un pakalpojumus

9 komentāri

Iedzīvotāji aicināti ar savu rīcību mazināt “Covid-19” vīrusa radītās sekas. Šajā gadījumā runa ir par finansiālajām grūtībām, kas rodas daudziem uzņēmumiem un to darbiniekiem piespiedu dīkstāves dēļ. Sociālajos tīklos popularitāti guvis arī jauns atsauces tags – #PacelLatviju.

Ģimenes restorāns ”Hercogs” piedzīvo dramatisku, vairāk nekā 90%, apmeklētāju kritumu. “Tā nebaltā diena mēdz pienākt,” “Hercoga” namatēvs Andris Rūmītis uzsver, ka šis grūtais laiks vēlreiz pierāda to, ka noteikti ir jāveido uzkrājums nebaltai dienai. Taču šajā gadījumā restorānā ir ieviests jauns pakalpojums – piegāde uz mājām.

“Mums tagad ir ļoti labs brančs, ko mēs vedam klāt, tā ideja radās pirms astoņām dienām, un cilvēki ir atsaucīgi,” saka Rūmītis.

Savukārt ģimenes saimniecības ”Rītnieki” pārstāve Rūta Andersone veic lauku vistu olu piegādi uz biroja ēku Rīgā. Svarīgi atcerēties, ka, pasūtot kādu vietējo produkciju, tas jādara “pa tiešo” no Latvijas uzņēmēja, neizmantojot starpniekus.

“Apzināmies, cik grūts laiks ir visai sabiedrībai pašai par sevi. Un kā uzņēmums vēlamies savus klientus atbalstīt un līdz Lieldienām vismaz mēs lielās, garšīgās olas pārdosim 2 eiro pa kastīti,” norāda Andersone.

Arī restorānā “Hercogs”, ja likums ļaus, tad iecerēts veidot ēdiena izdales punktu, kurā mediķi būs īpašā statusā.

“Cilvēks, ejot garām, varēs paņemt siltu ēdienu, un esam izdomājuši atbalstīt mediķus, kuriem pusdienas būs bezmaksas,” bilst Rūmītis.

Savukārt Izaugsmes un iedvesmas foruma ”Līdere” pārstāve Solvita Kabakova aicina ikvienu aizdomāties par to, kā varam atbalstīt apkārtējos.

“Pasūtīt uz mājām to ēdienu vai uzaicināt savu frizieri, vai izmantot tiešsaistes semināru, kas ir par tiem pārdesmit eiro. Tas kādam uzņēmumam ļaus izdzīvot,” saka Kabakova.

Sociālajos tīklos jau ir izveidots atsauces tags – #PacelLatviju. Katrs, kurš atbalsta savējos, var uzlikt profila bildei “Pacel Latviju” rāmi, tādējādi izplatot ideju plašāk.

Kā vēstīts, no 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar “Covid-19” vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Lasi vēl – Ārkārtas situācija Latvijā: ar kādām izmaiņām jārēķinās iedzīvotājiem?

Tāpat jau vēstīts, ka no 17. marta līdz 14. aprīlim atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu.