Covid-19 krīzē uzplaukst “Drive in Kino”

Pievienot komentāru

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijā sāka piedāvāt kino skatīšanās veidu, kas līdz šim Latvijā nebija spējis iedzīvoties. Runa ir par “Drive in Kino” jeb filmu skatīšanos, neizkāpjot no automašīnas.

Protams, arī līdz šim ir bijuši atsevišķi “Drive in Kino” seansi Latvijā, taču tagad to rīkotāji plāno kinoseansus visas vasaras garumā.

Aizvadītās sestdienas lietainais laiks bija kā radīts pirmajam seansam stāvlaukumā pie Ķīpsalas halles.

“Tā ir visu apstākļu sakritība, visi ir spiesti domāt radošāk nekā iepriekš,” saka “Drive in Kino” pārstāve Zane Vītola. Viņa norāda, ka visa pamatā, protams, ir Covid-19 radītie ierobežojumi. Pašlaik ir lētāk pieejama aparatūra, un skatītājiem nav daudz izklaižu iespēju, kas notiek ārpus mājas.

“Ideja cilvēkiem patīk, redzam arī pēc atsaucības, ka cilvēki ļoti priecīgi izbraukt no mājas un būt kaut vai šādā kultūras pasākumā,” bilst Vītola.

Var šķist pretēji, taču kino rādīšana šādā veidā nav lēta. Jānomā stāvlaukums, aparatūra, ir personāla izmaksas, kā arī jāievēro drošības ierobežojumi.

“Mēs biļetes arī skenējam caur aizvērtu logu, caur telefonu, viss notiek elektroniski, arī iebraukšana bez kontaktēšanās,” skaidro Vītola.

Skatītājiem visu filmas laiku ir jāatrodas automašīnā.

“Drive in Kino” pārstāvji norāda, ka viņi varētu attīstīties vēl plašāk, taču noteiktie drošības ierobežojumi viņiem liedz piesaistīt sadarbības partnerus, kas ļautu attīstīt šāda kino rādīšanu.

Piemēram, runa ir par našķu un dažādu reklāmas materiālu tirgotājiem. Arī iespēja apmeklēt labierīcības joprojām saskaņošanas procesā.

“Laikietilpīgs, sarežģīts, jo katra mazāka nobīde, kas neatbilst iesniegumam, atkal visu procesu var sākt no jauna,” bilst Vītola.

Neatkarīgi no sarežģījumiem “Drive in Kino” ir iecerēts turpināt visas vasaras garumā, un, iespējams, jau drīzumā arvien lielāku popularitāti gūs arī koncerti līdzīgā veidā.