Covid-19 krīze daļai Latvijas uzņēmumu paver biznesa attīstības iespējas

1 komentārs

Lai arī pēdējos divos mēnešos Latvijas uzņēmējiem neklājas viegli, atsevišķās nozarēs krīze tomēr pavērusi iespējas biznesa attīstībai. Turklāt lielāki un arī mazāki uzņēmēji tās nelaiž garām: atrod savu nišu un iespēju strādāt.

Uzņēmums “Eco Forte” pirms krīzes laika tirgoja dezinfekcijas līdzekļu ražošanas iekārtas, bet Covid-19 ietekmē tās tika izpirktas un jaunas vairs nebija iespējams uz Latviju piegādāt. Šķita, ka uzņēmuma darbībai ir beigas.

“Liela problēma bija tā, ka mūsu ražotājam, no kā mēs iegādājāmies iekārtas, Āzijas tirgus bija paspējis iegādāties visu, līdz ar to – pat gribot, nebūtu spējīgi saviem klientiem piegādāt šīs iekārtas. Bet mums ir darbinieki, viņiem jāmaksā algas, viņiem ir ģimenes, un viņi grib dzīvot,” saka ”Eco Forte” vadītājs Armands Alvaters.

Uzņēmumā, par laimi, bija palikusi viena dezinfekcijas līdzekļu ražošanas demo iekārta, un Armandam ienāca prātā doma – pamēģināt pašiem ražot dezinfekcijas līdzekļus.

Visu šo laiku, kad dezinfekcijas līdzekļi ir ļoti pieprasīti, “Eco Forte” komanda spēja tos piegādāt daudzām valsts un pašvaldību institūcijām: galvaspilsētas bērnudārziem, sporta skolām, dzīvojamo māju apsaimniekotājiem un citiem. Tā nu amats bija rokā, un komanda metās šajā dezinfekcijas līdzekļu apguves procesā.

“Lai nodrošinātu kvalitāti tam, ko saražo, mūsu ķīmiķis izstrādājis atbilstoši visiem standartiem procesu, ko esmu iemācījies izdarīt,” bilst “Eco Forte” vadītājs.

Par izejvielu trūkumu nebija jāuztraucas, jo šie dezinfekcijas līdzekļi tiek ražoti no ūdens un sāls, izmantojot elektrolīzes procesu – no nātrija hlorīda tiek ģenerēts aktīvais hlors – hipohlorskābes formā, kas ir viens no pasaulē efektīvākajiem dezinfekcijas līdzekļiem.

Viela ir identiska tai, ko rada cilvēka baltie asinsķermenīši, un kas ir imūnsistēmas sastāvdaļa. Šī viela, hipohlorskābe, brūču apstrādei jau tika izmantota Otrā pasaules kara laikā.

Uzņēmums saredz potenciālu šim biznesam ne tikai tagad krīzes laikā, bet plāno turpināt to arī pēc tam, kad Covid-19 no Latvijas atkāpsies. Jo cilvēki neatgriezeniski ir mainījuši higiēnas paradumus.