Komentāri
Citadele būs pirmā banka, kas ar valsts daļēju atbalstu sniegs kredītus mājokļu pirkšanai
Foto: LETA

Banka Citadele būs pirmā banka, kas ar valsts daļēju atbalstu izsniegs kredītus ģimenēm pirmā mājokļa iegādei.

Banka Citadele un ‘Latvijas attīstības finanšu institūcija Altum trešdien, 14. janvārī, paraksta līgumu par sadarbību valsts atbalsta programmā pirmā mājokļa iegādei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilgi lolotais valsts atbalsts galvenokārt izpaudīsies kā galvojums kādai daļai kredīta pirmās iemaksas. Tā kā banka šobrīd pieprasa vismaz 25%, tad atkarībā no bērnu skaita ģimenē valsts galvo 10-20% pirmās iemaksas, un pašai ģimenei tad atliek sarūpēt tikai atlikušo iemaksas daļu.

Iespējams, Citadele kādu brīdi varētu arī palikt vienīgā banka, kas šajā programmā piedalīsies, jo pēc “nolikto atslēgtu” principa ieviešanu maksātnespējas regulējumā pērn citas bankas dalību programmā apturēja, to īsti pat nesākot.

Valsts galvojuma programmā paredzējusi 333 tūkstošus eiro – šī summa ļauj uzņemties galvojumu saistības 1,33 miljonu eiro apmērā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl