Komentāri

Cerot samazināt ēnu ekonomiku, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ķersies klāt arī lietoto automobiļu tirdzniecības nozarei. VID sadarbībā ar auto asociāciju un CSDD izstrādājuši ministru kabineta noteikumus, kam vajadzētu būtiski sakārtot lietotu auto tirdzniecības nozari, kurā strādājoša liela daļa uzņēmēju izvairās no nodokļiem.

Tādējādi turpināsies auto nozares sakārtošana. Pērn oktobrī sāktā ēnu ekonomikas apkarošana autoservisu tirgū 775 uzņēmējiem beigusies ar darbības apturēšanu, vairāk nekā sešiem simtiem piemērota administratīvā darbība. VID ģenerāldirektore cer, ka šo un citu ieņēmumu dienesta aktivitāšu rezultātā pērn un šogad valstī kopumā ir mazinājusies ēnu ekonomika, un šogad par to liecina par 100 miljoniem eiro vairāk iekasētu nodokļu nekā pērn.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Ir dažādi aprēķini, bet tautsaimniecības ekonomikas pieaugums, tas nav 6,3%, un tas vien liecina, ka tā viena lielākā daļa, pat divas trešdaļas ir no tiem 6,3%, ka tas ir no tā, kad viens ir mūsu aktivitātes, bet otrs arī, ka pats uzņēmējs, teiksim, tie, kas nav reģistrējušies, reģistrējas.

Eksperti apšauba, ka valstī ir būtiski mazinājusies ēnu ekonomika. Par to vairāk skatieties ziņās astoņos.

Lasi vēl