Cerībā atjaunot tūrisma sektoru atklāj jaunu prāmja maršrutu

Pievienot komentāru

Pēc gandrīz trīs mēnešu Covid-19 dīkstāves Rīgas ostā atkal ir rosība. Sestdien galvaspilsētā piestājis prāmis “Silja Serenade”, savā šīs vasaras pirmajā reisā no Helsinkiem.

Ierasti Rīgas ostā regulāri piestāja kruīza kuģi no Zviedrijas. Ņemot vērā, ka tur pēdējo nedēļu laikā Covid-19 inficēto skaita pieaugums bijis tik straujš, un Pasaules Veselības organizācija (PVO) Zviedriju iekļāvusi to Eiropas valstu sarakstā, kurās ar jaunu sparu varētu uzliesmot jaunais koronavīruss – prāmju satiksme ar Helsinkiem joprojām ir apturēta.

Līdz ar to arī Igaunijas tūroperatora kuģis ”Romantika” Rīgas ostā paliks iestrēdzis līdz brīdim, līdz kompānija izlems atjaunot prāmju kustību starp Rīgu un Stokholmu.

Meklējot alternatīvas, kā šajā krīzes laikā noturēties virs ūdens, kompānija izveidojusi pagaidu maršrutu Helsinki-Rīga. Sestdienas rītā galvaspilsētā piestāja viens no greznākajiem Baltijas jūras kruīza kuģiem.

“Tallink Grupas” valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene saka: “Mēs esam ļoti priecīgi, ka varam atvest tūkstošiem somu tūristus uz Latviju šajā vasarā. Stokholma ir slēgta, mums nācās meklēt citus veidus, kā atsākt biznesu. Baltijas valstis un Somija šobrīd ir drošākās vietas ceļošanai, tāpēc mēs ļtoi priecājamies par iespēju vest somus uz Latviju, un Latvijas iedzīvotājus uz Helsinkiem.”

Ar pirmo reisu no Helsinkiem Rīgā sestdien ieradušies vairāk nekā 1600 pasažieri. Turklāt tūristu interese ir tik liela, ka biļetes jau izpārdotas teju līdz augustam.

Lielākā daļa no sestdienas tūristiem jau vakarā dosies atpakaļ uz Helsinkiem, taču vairāki simti izvēlējās palikt Latvijā, lai pavadītu šeit ilgākas brīvdienas un atgrieztos vēlāk. Igaunijas prāmju operatora vadītājs TV3 Ziņām pauda cerību, ka pagaidu maršruts būs rentabls un palīdzēs atveseļot kaimiņvalstu tūrisma sektoru.

“Es domāju, ka tūrisma sektors Covid-19 krīzi izjutīs vel trīs, četrus vai pat piecus gadus. Trieciens bija ļoti liels, un atlabšanas periods būs ļoti ilgs. Tāpēc es domāju, ja mēs šeit Baltijas valstis apvienosimies, noturēsim tik labus epidemioloģiskos rādītājus, tad ceļošana vismaz mūsu valstu starpā kaut nedaudz palīdzēs noturēties virs ūdens,” norāda Negene.

Greznais kuģis, kas parasti kursē maršrutā Helsinki–Stokholma, šovasar aties no Helsinkiem un Rīgas un otrādi –  katru otro dienu. Kuģis būvēts 1990.gadā. Tas ir 202 metrus garš, 35 metrus plats, un tam ir 14 klāji.  Atbraukušie somu tūristi TV3 Ziņām neslēpa sajūsmu par iespēju atkal pēc tik ilga pārtraukuma ceļot.

“Es šeit esmu bijis jau trīs reizes. Vienreiz atlidoju ar lidmašīnu, vienreiz ar vilcienu, tad ar mašīnu un tagad ar kuģi. Un šis ir labākais brauciens, man patika ļoti. Šī noteikti nebūs pēdējā reize, un turpmāk es noteikti braukšu ar šo kuģi, tas ir vislabākais ceļošanas veids,” saka  tūrists no Somijas Ilpo.

Savukārt tūriste no Somijas Nina norāda: “Tas bija ļoti jauki, izcili. Šī ir mana pirmā reize Rīgā, pastaigāsim pa pilsētu, apskatīsim skaisto vecpilsētu un dosimies atpakaļ.”

Arī kuģa apkalpe ir gandarīta par iespēju atkal atgriezties ūdeņos.

“Trīs mēneša priekš cilvēkiem, kas strādā jūrā, būt mājās – tas ir ļoti ilgs periods un to varēja arī just pasažieros. Jā, mēs atkal esam ceļā, mēs atkal esam ceļojumā. Šeit pamatā ir Somijas apkalpe. Kuģis praktiski visu kalpošanas laiku ir braucis no Somijas uz Zviedriju, un Stokholma jau ir kļuvusi par tādu, tā teikt, ikdienu un priekš neviena soma Stokholma vairs nav nekāds pārsteigums, savukārt Rīga ir kaut kas jauns un to varēja arī nojaust pasažieru sajūsmā par Rīgu. Tas nekas, ka tikai septiņi pasažieri no Latvijas ir uz klāja, jā, lasiet arī latviski paziņojumus,” norāda kruīza vadītājs Andris Engers.

Uz kuģa ir stingri drošības pasākumi, un no visiem pasažieriem tiek prasīts, lai pirms ceļojuma tie apliecinātu, ka ir veseli. Cilvēkiem ar jebkādiem slimības simptomiem ceļot ar kuģi ir aizliegts. Kopumā laineris spēj pārvadāt līdz pat 2800 pasažieriem – tagad pandēmijas ierobežojumu dēļ uz kuģa ļauts uzņemt līdz 2100 ceļot gribētājus. Un visi tuvākie reisi līdz augustam jau ir izpārdoti.