Capitalia obligācijas iekļauj Nasdaq Baltijas vērtspapīru tirgū

0 Komentāru
Capitalia obligācijas iekļauj Nasdaq Baltijas vērtspapīru tirgū
Foto: Images Money /Flickr

No pirmdienas, 3. novembra, finanšu un investīciju kompānijas AS Capitalia obligācijas viena miljona eiro apjomā tiek iekļautas Nasdaq Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā, informē birža Nasdaq Riga.

Ņemot vērā Capitalia obligāciju emisijas noteikumus, sākot ar 3. novembri, tiks uzsākta tirdzniecība ar līdz šim emitētajām tūkstoš obligācijām, kuru kopējā nominālvērtība veido vienu miljonu eiro. Kupona gada likme ir 12%, obligāciju dzēšanas termiņš ir četri gadi.

“Obligāciju kotācija biržā ir pievilcīga finansēšanās alternatīva daudziem vietējiem nebanku finanšu sektora uzņēmumiem. Capitalia izvēlējās obligāciju kotēšanu biržā, lai vienkāršotu ieguldījuma iespējas esošiem investoriem, kā arī atvērtu durvis jaunu ieguldītāju piesaistei,” skaidro Capitalia vadītājs Juris Grišins.

Capitalia ir finansējuma un finanšu konsultāciju sniedzējs maziem un vidējiem uzņēmumiem Baltijas valstīs. Capitalia kopumā ir finansējusi vairāk nekā 300 uzņēmumus, ieguldot vairāk nekā 15 miljonus eiro kompāniju attīstībā.

Patlaban Capitalia ir emitējusi un biržā tiks iekļautas 1000 uzņēmuma obligācijas ar nominālvērtību 1000 eiro. Savukārt līdz 2018. gada 25. jūnijam uzņēmums ir tiesīgs emitēt vēl papildu 2000 obligāciju ar tādu pašu nominālvērtību.

Capitalia šī gada jūlijā parakstījis līgumu ar Latvijas Garantiju aģentūru par līdzekļu apsaimniekošanu programmā Mikro aizdevumu instrumenta vadības pakalpojumi. Programmas darbības periodā Capitalia izsniegs aizdevumus mazajiem un vidējiem uzņēmumiem ar samazinātu procentu likmi, lētāku kredīta piešķiršanas komisijas maksu un garākiem termiņiem.

Pērnruden tika pieņemts lēmums par Capitalia reorganizāciju, un kopš šā gada marta vidus Capitalia ir akciju sabiedrība.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Juris Grišins, padomes priekšsēdētājs – Mārtiņš Krūtainis, padomes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Strods un padomes loceklis – Jānis Dubrovskis, liecina Firmas.lv dati.

Saskaņā ar Firmas.lv informāciju Capitalia apgrozījums 2012. gadā bija 75 659 eiro un peļņa – 3513 eiro. 2013. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 16 280 eiro, un tas cieta 33 221 eiro zaudējumus.
0 Komentāru