Broka: rūpīgi sekošu līdzi “NP Foods” reiderisma gadījuma izmeklēšanai

0 Komentāru
Broka: rūpīgi sekošu līdzi “NP Foods” reiderisma gadījuma izmeklēšanai
Foto: LETA

Ņemot vērā to, ka šajā strīdā iesaistīti Latvijas tautsaimniecībā nozīmīgi uzņēmumi, tiks nodrošināta ļoti rūpīga visu apstākļu tiesiskuma pārbaude, norāda tieslietu ministre Baiba Broka, uzsverot, ka ir nepieļaujami, ka ekonomikas ministrs nāk klajā ar populistiskiem paziņojumiem, kas vērsti pret valsts tieslietu sistēmu kopumā.

“Esam lūguši paskaidrojumu tiesnesei, kas pieņēma lēmumu par prasības nodrošinājumu, un pēc tā izvērtēšanas arī varēs spriest par pieņemtā lēmuma pamatotību. Apzinoties uzņēmumu nozīmi Latvijas tautsaimniecībā, tur nodarbināto cilvēku skaitu un tā pienesumu mūsu valsts ekonomikā, varu apliecināt, ka rūpīgi sekošu līdzi apstākļu noskaidrošanas gaitai. Ja tiesneses darbā tiks konstatēti tiesību pārkāpumi, tas būs pamats manam lēmumam par disciplinārlietas ierosināšanu,” saka Broka.

Līdz šim no iesaistītajām personām un tiesībsargājošajām institūcijām izskanējusī informācija liek domāt par divu pušu civiltiesisku strīdu, kas risināms civilprocesuālā kārtībā. Tomēr ministre atkārtoti uzsver – viņa personīgi uzraudzīs pārbaudes norisi. “Lai gan esmu tieslietu ministre un mana atbildībā ir tiesiskuma nodrošināšana un ievērošana, tomēr tas nekādā veidā nepārkāps tiesu un tiesnešu neatkarības principus,” tā Broka.

Jau ziņots, ka Latvijas uzņēmumi “Laima” un “Staburadze”, kā arī citi “NP Foods” grupas uzņēmumi saskārušies ar, iespējams, reiderisma mēģinājumu.

Kā informēja “Laimas” sabiedrisko attiecību speciāliste Rita Voronkova, pret nacionālā mēroga uzņēmumiem ”Laima” un ”Staburadze” reiderisma jeb uzņēmuma darbības paralizēšanas un pārņemšanas shēmu mēģinājuši realizēt jau iepriekš reiderisma uzbrukumos aizdomās turētais advokāts Mārcis Miķelsons un tiesu izpildītājs Jānis Lazdāns, kurš arī vairākkārt iesaistījies reiderismā.

Tieslietu ministrija ir saņēmusi saldumu ražotājas AS ”Laima” un citu ”NP Foods” grupas uzņēmumu iesniegumu, kurā tā pārstāvji informē par iespējamu reiderisma mēģinājumu.

0 Komentāru