Brisele pieprasa, lai Latvija vienkāršāk atļautu ārzemniekiem iegādāties te zemi

3 komentāri

Brisele pieprasa Latvijai mīkstināt stingros lauksaimniecības zemes iegādes noteikumus.

Latvijā noteiktie lauksaimniecības zemju pirkšanas ierobežojumi nav pa prātam Eiropas Komisijai, kas draud Latviju sūdzēt tiesā. No Briseles atnākusi vēstule, kurā uzdots divu mēnešu laikā veikt grozījumus likumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdzīgus brīdinājumus saņēmušas arī citas bloka dalībvalstis. Zemkopības ministrija gan sola, ka principu – aizsargāt vietējo zemnieku intereses – neatcels.

Lai ierobežotu lauksaimniecības zemju iztirgošanu ārzemniekiem, Saeima pirms diviem gadiem pieņēma grozījumus likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, nosakot ierobežojumus lauksaimniecības zemes tirdzniecībai. Likums tostarp nosaka, ka personai, kas vēlas iegādāties zemi, nepieciešama lauksaimnieka izglītība vai pieredze. Eiropas komisijai šāda norma nav pa prātam un tā uzskata, ka tādējādi tiek pārkāpts princips par kapitāla brīvu apriti un brīvību veikt uzņēmējdarbību.

Zemkopības ministrija Briseles aizrādījumus sola vērtēt. Tostarp tiks analizēts, vai par šādiem vai līdzīgiem pārkāpumiem iepriekš jau bijusi tiesvedība un kā tā beigusies. Pagaidām gan tiek gaidīts oficiālais Eiropas Komisijas juridiskais pamatojums.

Tikmēr premjerministrs Māris Kučinskis sola, ka, pārskatot zemes iegādes nosacījumus, vietējo zemnieku intereses aizvien paliks pirmajā vietā.

Jāpiebilst, ka ar līdzīgiem pārmetumiem Eiropas Komisija vērsusies arī pret  Bulgāriju, Ungāriju, Lietuvu un Slovākiju, kuras, līdzīgi kā Latvija, likumā iestrādājusi normas, kas ierobežo masveida zemes platību nonākšanu ārvalstnieku īpašumā.

Video

TOP komentāri

 • Skepse
  0 0 0

  Skepse

  Vienam vācu vai dāņu zemniekam var Latvijā piederēt zeme pat līdz 4 tūkstošiem ha. Kuram latvietim ir tāda nauda? Zeme tiek noplicināta lietojot visas indes un nepārtraukti intensīvi audzējot ne vairāk kā divas kultūras. Esam pārdevuši savus kūdras purvus arī. Tad tāda bija tautai neizpaustā cena par iestāšanos ES? Kaut kā ļoti atgādina notikumus 13 gadsimtā, kad lēni un pamazām "misionāri" piesavinājās visu zemi.
 • Valentīna Soročina (ex.Lisovska)
  0 0 0

  Valentīna Soročina (ex.Lisovska)

  vai maz jau tie ārzemnieki te sapirkuši zemi?? Tagad pārdod atpakaļ zemniekiem par lielu naudu!
 • SO.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl