Briest jauna nodokļa reforma – krustcelēs peļņas nodoklis

Komentāri
Briest jauna nodokļa reforma – krustcelēs peļņas nodoklis
LETA

Lai veicinātu investīcijas Latvijā, tiek ieteikta peļņas nodokļa reforma – reinvestēto peļņu neaplikt ar šo nodokli mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, bet, tā kā valstij vajag nodokļus, plānots ierobežot zaudējumu pārnešanu, piektdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Proti, tāds ir domnīcas Certus rīkotā foruma par nodokļu politiku rezultāts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vērtējot peļņas nodokļa likmi Eiropas Savienības dalībvalstu saimē, Latvija, Lietuva un Polija dala 3. – 5. vietu. Vēl zemākas peļņas nodokļa likmes ir tikai Īrijā (12,5%) un Bulgārijā (10%), tomēr, kā norāda domnīcas Certus valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, tad svarīgākais ir šā nodokļa efektīvā likme.

“Analizējot šā nodokļa efektīvās likmes atklājās, ka Latvijai nav labākais piedāvājums, jo kaimiņvalstīs atvieglojumu kopums ir vēl pievilcīgāks, kaut arī nominālās peļņas nodokļa likmes ir tādas pašas vai augstākas,” norāda V. Dombrovskis.

Savu sacīto viņš pamato ar to, ka, piemēram, Lietuvā efektīvā peļņas nodokļa likme vienmēr ir bijusi ievērojami zemāka nekā Latvijā. “Lietuvā 2011. gadā tā bija tikai 2,6% un varbūt tāpēc arī spēja piesaistīt tādu investoru kā Barclays Bank,” skaidro V. Dombrovskis.

Ieguvumus no šādām izmaiņām saredz arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola: “Jo vairāk par to domāju, jo vairāk patīk ideja par reinvestētās peļņas neaplikšanu ar uzņēmumu ienākumu nodokli,” pauda ministre.

Viņa gan norāda, ka jau pašlaik valsts uzņēmējus atbalsta ar plašu UIN atlaižu klāstu, kaut gan tām būtu jābūt fokusētām uz konkrētām nozarēm, kuras vēlamies piesaistīt Latvijā.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl